Yağ Yakıcı Diyet

Yağ Yakıcı Diyet

Öncelikle bilmemiz gereken en önemli şey tartıdaki rakamın önemli olmadığıdır. Önemli olan beden ölçüleriniz ve vücudunuzdaki kas/yağ oranınızdır. Bir diyetisyene giderek mutlaka vücudunuzdaki kas ve yağ oranınızı öğrenmelisiniz. Yağ yakıcı diyet listesi için hem cebinizi hem de kilolarınızı düşündüğümüzden, bu programı isteyen herkes uygulayabilecek. Bir çoğumuzun en büyük problemi belirli bir kilo verme sonrasında kilo veriminin durması veya verilen kiloların hızla geri alınmasıdır. Bunun için verdiğiniz kilodan sonra da yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Kilo veriminden sonra, vücut kilo almaya daha yatkın olacağı için kiloları verdim rahatlayabilirim diye düşünmemelisiniz. Bu hızlı kilo verdiren diyet programı için yapmanız gereken ilk şey her sabah aç karnına bir demet maydanoz ve yarım limon suyunu kaynatıp bir bardak kadar içmek olacak. Maydanoz suyu hem metabolizmamızı hızlandıracak hem de böbreklerimizin yağ atımını kolaylaştırmasını sağlayacaktır. Çoğu diyetisyen sabah kahvaltısında yumurta yanında peynir yenmesini ve akşam yemeklerinde ızgara köftenin yanında yoğurt tüketebileceğinizi söyler. Bu en büyük yanlıştır. Tabaklarınızı hazırlarken protein, karbonhidrat ve vitamin, mineral alımınız doğru orantılı olmalıdır. Yumurta yiyorsanız peynir, ekmek yiyorsanız börek yiyemezsiniz. İki proteini veya karbonhidratı aynı anda kullanamazsınız. Yağ yakan egzersiz hareketleri adlı makalemize bakarak diyetinizdeki kilo verimini hızlandırabilirsiniz.

 

İşte Yağ Yakıcı 1 Günlük Diyet Programı

Sabah Kahvaltısı

1 adet haşlanmış yumurta

Yanında yağ yakıcı bir bitki çayı

 

Öğle Yemeği

2 yumurtanın beyazından ve az peynirli omlet

Şekersiz bitki çayı

 

Akşam Yemeği

Sadece yumurta beyazından omlet

Yemekten sonra sade Türk kahvesi

Yukarıdaki 1 günlük yağ yakıcı diyet oldukça ağır olması sebebiyle sağlık problemi olanlar uygulayamaz. Ayrıca en fazla 3 gün üst üste bu diyeti uygulayabilirsiniz. 3 günden sonra en az 1 gün diyete ara vermeniz gerekir.

14 Aralık 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.48 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.