Tanışmamızın 1. Yılını Kutluyoruz

Tanışmamızın 1. Yılını Kutluyoruz

Merhabalar. Ben İstanbul’dan İsmail. Kız arkadaşım Esma ile sohbet sitesi vasıtasıyla tanışmamızın 1. Yıl dönümünü kutluyoruz bugün. Aslında bu yazımızın fikir annesi kız arkadaşım. İlk O’nun aklına geldi bu fikir ve ben de uygun buldum. Hem kız arkadaşımın hem de kendi bakış açımdan, başımızdan geçen güzel hikayeyi sizler ile paylaşmak istedik.

Amacımız bizlerin geçen seneye kadar benimsemiş olduğumuz düşüncenin günümüzde birçok insan tarafından da düşünüldüğünü bilmemiz. Ve bu bakış açısının aslında ne kadar yanlış olduğu bizzat kendimiz yaşayarak gözlemledik. Sizler ile de paylaşmak istedik ki ön yargılarımızın ne kadar anlamsız ve boş olduğunu anlaşılsın. Biz Esma ile bunu anladık J Umarız siz de en kısa zaman da gerçek olmadığını anlar ve gerçek mutluluğa bizim gibi ulaşırsınız.

Kız arkadaşım Esma, internet ile kazanılabilecek arkadaşlıkların sahte ve ileriye taşınamayacak kadar basit olduğunu düşünüyormuş. Ancak canının çok sıkkın olduğu bazı zamanlarda yarım saat en fazla bir saat takılarak kafa dağıtıp çıkıyormuş. Benim düşüncem de çok farklı değildi işin açıkçası. Sohbet siteleri içerisinde görüşme gerçekleştiren bayanların hep basit özelliklerde olduğunu düşünüyordum. Aslında bunu düşündürebilecek bir olay başımdan geçmedi. Ama toplumumuzun bakış açısı bize bu düşünceyi ister istemez aşılıyor. Sonucunda anladık ki bu düşüncelerimiz tamamen yanlışmış. Tabi anlayabilmemiz tam 3 ayımızı aldı J

Sadece ön yargılarımızı yıkabilmek için 3 ayımızı harcadık. Umarız sizler de bizim gibi aylarınızı gereksiz yere harcamazsınız. Esma ve ben ailelerimizi tanıştırdık. Ben İstanbul’da o ise Kocaeli’nde yaşıyor. Farklı illerde olsak da Allah’tan yakınız. Ve sık sık birbirimizle görüşebilme şansına sahibiz. Ciddi ilişki nedir biliyoruz, yaşıyoruz ve birbirimize saygılı olmak ile birlikte birbirimizi çok seviyoruz. Mutluyuz. Aile büyüklerimiz de ilişkimizi destekliyor. Kısa bir süre içerisinde yüzük olayına girişeceğiz İnşallah. Söz ve nişan aynı anda yaptıktan sonra arayı fazla uzatmadan da evlenmeyi düşünüyoruz nasipse. Evlendiğimizi yine buradan duyuracağız.

Sonuç olarak sizler de bizim gibi anlamsız düşüncelere girip boşu boşuna mutluluğunu ertelemeyin. Kız arkadaşım ile sizlere tavsiyemiz budur.

 

 

10 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.173 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.