İzmir Chat

İzmir Chat Egelilerin İzmirlilerin ortak buluşma noktası İzmir chat Odaları; Ege Bölgesinin gözdesi ve Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, çağdaş ve turistlik açıdan en gelişmiş şehrimizdir. Antik çağlardan kalan Efes yoğun sanatsal etkinlikleriyle dünyada bilinen bir Şehre büründü her sene turistlerin rağbet ettiği ege’nin incisi İzmir,yatlar ve gemilerle çevrilmiş uzun ve dar bir körfezin başında yer almaktadır. Sahil boyunca geniş caddeleri ve palmiye ağaçlarıyla kaplıdır ayrıca festivaller ve fuarlarla da önemli yer tutar.Şiirlere şarkılara konu olan kordon boyu İzmir’in en cıvıltılı capcanlı bir mekandır son derece zarif görünümüyle Konak meydanını süsleyen Saat kulesi ayrı bir sanat abidesidir.Egenin incisi İzmir sahilleri,plajları,en gözde mekanlar arasında yer almaktadır İzmir damak tadıyla özdeşleşmiş boyoz harika bir lezzettir.

İzmir Chat; İzmir chat Odalarına Hoş Geldiniz Bu makalemiz İzmir Şehrimizi Ufak Tanıtma Yanında İzmirlileri bir biriyle daha güzel ortamlar Kurmaları için İzmir Sohbet Odalarında buluşturmaktır.Pek çok ünlü isim bu ilimizden çıkmıştır bu isimlerden biri de Atilla İlhan Menemen ilçesinde doğmuştur bir çok şiir ve romanları vardır kısacası İzmir harikalarla dolu zamanın nasıl geçtiğini tarihi bir şehirdir.

izmir sohbet

Bedava İzmir Chat sohbet odaları

Bedava sohbet İzmir chat Mavra.Net Sohbet mekanı sizlere seslenir farklı başlıklar altında .Amacı siz sohbet sevenleri sohbet odalarında göre bilmek için farklı farklı seslenişi sadece. Mavra.Net lider Chat sitesidir.chat bizim işimizdir,bu hizmet karşılığında bedava sohbet etme imkanı da sunar siz sohbet sevenlere hatta bay bayan bir arada sohbetin vazgeçilmez anlarını sizlerle sohbet sayfalarında buluşturmaktır.

Bedava sohbet İzmir sohbet sitesi Sohbet mekanı Türkiye sohbet ve Avrupa sohbet odası olarak sohbet keyfini sohbet Mavra.Net sitesinde kaliteli sohbet ve de canlı sohbet sayesinde günü hoş sohbet ederek yeni arkadaşlarla tanışıp Türkçe sohbet odamızda sohbete var mısın?İşte en büyük mesele burası kendini özgür bırak sohbet giriş yaparak ilk selam hoş geldin dedikten sonrası nereden nasılsın derken sohbetin akışına sende ayak uydurursun. Mavra.Net chat siteleri arasında kral sohbet ve de damar sohbet sayesinde samimi sohbet etme olanağı bulacaksınız.Gurbetçi sohbet sayesinde vede her ilden girişlerimiz ile her yerden farklı insanlarla tanışıp havadis alma imkanları da sunar siz sohbet sevenlere.7/24 online sohbet var burada arayıp ta bulamadığın sohbet sitesinde sende sohbet odalarında bir an önce yerini al.Bedava sohbet İzmir sohbet sitesi Sohbet mekanı olan bu sanal sohbet sunucusunda sohbete ne dersin? artık sohbet zamanı bol sohbetler kahkaha sohbetleri eksik olmadan.

İZMİR’İN Tarihi

İzmir’imizin ilkçağdan bu yana önde gelen bir ticaret,sanat ve kültür merkezi olmuştur.Bilinen en eski tarihi M.Ö.3000’e kadar dayanır. İlk İzmirliler,Luvvi veyaLelej denilen bir kavim tarafından şehirlerini Bayraklıda kurmuşlardır.Ve bilinmeyen bir şey daha var ki;bu da İzmir’in Bayraklı-Tepe kule’de Batı Uygarlığının en eski,en güzel kent planına sahip olduğudur. M.Ö.!5.yüzyıla geldiğimizde ise İzmir ve çevresi Hititlerin efsanevi kadın savaşçıları;Amazonların egemenliğinde kalmıştır. Hitit İmparatorluğu dağılınca İzmir sırasıyla; İyonya,Frigya,Lidya egemenliğine girmiştir.

M.Ö.334’te Büyük İskender’in İzmir’e gelmesiyle hakimiyet Makedonya Krallığı’nın eline geçer.M.Ö.133-M.S.395 yılları arasında Roma İmparatorluğu’yla İzmir’in en parlak dönemi yaşanır.Roma’nın ikiye ayrılmasıyla İzmir Bizans hakimiyetine girer.XI.yy’da Türklerin Anadolu’da ilerlemeleri, 1081’de Çaka Bey’in İzmir’i alması İzmir’in tarihinde yeni ve kısa süreli bir dönemi başlatmıştır.Çünkü 1097’de İzmir tekrar Bizans’ın eline geçecektir. XIII.yy’da İstanbul’u işgal edip burada bir Latin İmparatorluğu kuran Haçlılardan kaçan Rumlar,İznik Rum İmparatorluğu’nu kurarak Haçlıların ele geçiremediği İzmir’i kendilerine bağlarlar.

İZMİR’İN CHAT Tarihi

İzmir Chat Tarihi; 1390’da Yıldırım Bayezıd’ın Batı seferi sırasında Müslüman İzmir Osmanlı egemenliğine girer.(İzmir’de ilk Osmanlı yöneticisi Kara Subaşı İbrahim Ağa’dır.)İzmir’de 12 yıl süren Osmanlı hakimiyeti Timur’un Ankara galibiyetiyle sona ermiştir.Anadolu’da siyasi birliği bozan Timur İzmir’in yönetimini tekrar Aydınoğulları’na bırakır.Aydınoğulları’nın bölgedeki otoritesizliğinden yararlanan Subaşı İbrahim oğlu Cüneyt Bey 1413’e kadar İzmir’in yönetimine hakim olur.Fetret Dönemi’nin ardından tahta çıkan Çelebi Mehmet İzmir’e gelerek Cüneyt Beyi esir,İzmir’i zapt eder.1420 yılında çıkan Şeyh Bedrettin isyanının etkileri İzmir’e kadar uzanmıştır. 1671’de İzmir’e gelen Evliya Çelebi, Seyâhatname’sinde İzmir’i uzun uzadıya anlatır.XVII ve XVIII.yy’da İzmir çok canlı bir ticaret merkezi haline gelmiştir.

1809-1816-1826 yıllarında yayılan veba salgınıları ve 1846-1850-1851 depremleri yaşamı olumsuz yönde etkiler.1901’de İzmir Saat Kulesinin,1907’de Asansör Kulesinin,1912’de İzmir Milli Kütüphanesinin yapımı başlamıştır. *15 Mayıs 1919’da Yunanlılar İzmir’i işgal ederler.Yunanlılara ilk kurşunu atan kişi Gazeteci Hasan Tahsindir. ATATÜRK İzmir’in kurtuluşundan sonra bir süre Köprü Uşşakizade Köşkünde Muammer Bey’in misafiri olarak kalmış,evleneceği Latife Hanımla burada tanışmıştır. ATATÜRK’Ü İzmir’e bağlayan en büyük etmenlerden birisi de 14 Ocak 1923’te ölen annesi,Zübeyde Hanımın naaşınıın Karşıyaka’da yatıyor olmasıdır. Mavra.net ailesi olarak sizleri İzmir sohbet odalarımıza bekleriz İzmirli güzellerle bedava sohbet e ne dersiniz.

Yeni Ortam Yeni Arkadaşlıklar