Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Zeytinyağlı sabun, geçmişten günümüze özenle ulaşmış, yararları saymakla bitmeyen bir sabun çeşididir. Annelerimizin, büyükannelerimizin, saç ve cilt güzelliklerinin zeytinyağın özünden gelen besleyici özelliğine bağlı olduğunu, bir çok kez duymuş olmalısınız. Zeytinyağı özlü sabun diğer organik sabunlarla karşılaştırıldığında uzmanlar tarafından da ifade edildiği üzere daha faydalıdır.

zeytinyağlı sabun

 

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

1- Zeytinyağlı sabunun en önemli faydalarından biri, cildin düzenli olarak zeytinyağlı sabunla temizlenmesiyle ortaya çıkıyor. Düzenli olarak zeytinyağlı sabunla temizlenen ciltlerde sivilcelerin küçülüp kaybolduğunu ve gözeneklerin temizlendiğini görürüz. Ayrıca zeytinyağlı sabun cilt için yararlı olan K, E ve D vitaminlerini de içerisinde bulundurur.

 

2- Zeytinyağlı sabun ’un bilinen en önemli faydası saç dökülmesine iyi gelmesidir. Saç dökülmesinden şikayet eden kadın-erkek herkesin mutlak olarak kullanması gereken bir sabundur. Saçların dökülme nedeni, saç derisinin görevini yapmamasıdır. Zeytinyağlı sabun içeriğindeki maddesel yapı itibariyle saç derisini işlevine hareket getirir. Zeytinyağlı sabun, saç köklerini güçlendirirken, saçların dökülmesini engeller ve saçı diri tutar.
3- Zeytinyağlı sabun yalnızca yağlı ve sivilceli ciltler için kullanılmaz. Tüm cilt tiplerinde meydana gelen alerjik etkileri de giderir.

 

4- Zeytinyağlı sabun elbette yalnızca cilt ve saç için kullanılmaz. Genel temizlik yaparken de zeytinyağlı sabun kullanabilirsiniz.

 

5- Zeytinyağlı sabun ‘un cilt hastalıkları üzerindeki etkileri defalarca kanıtlanmıştır. Egzama, sedef toplumda sık görülen deri hastalıklarına karşı panzehir görevi görür. Deri, görevini yerine getirmeye başlar ve cilt düzelme yoluna girer.

 

6- Alerjik yapıya sahip olan bir kişi bile, zeytinyağlı sabunu rahatlıkla kullanabilir. Bu sabun alerjik etki yapmadığı gibi, cildin yenilenmesini de sağlar.

 

7- Kuru cilt yapısına sahip olan kişilerde, düzenli ve uzun kullanım tercih edilirse, cildin soyulmasını engeller. Cilt vücut üzerindeki nem seviyesini ayarlar ve doğal parlaklığa kavuşan bir cilt ortaya çıkar.

26 Kasım 2015 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.89 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.