Yüzü İnce Gösteren Makyaj

Yüzü İnce Gösteren Makyaj

Bazen vücudumuzun ince görüntüsü çok da önemli olmamaktadır. Yüzümüz daha kilolu olarak da gözükebilmek için endişe etmeden sizlere muhteşem ipuçları vererek makyaj tüyoları ile bu sorunu çözebiliriz. Bu tekniği Sizlerde çok seveceksin. Peki ya ince gösteren makyaj nasıl yapılmaktadır?

İnci Görünümlü bir yüze sahip olmak istiyorsanız yüzümüzde bulunan kemiklere daha belirgin bir hale getirerek görünür olmasını sağlamanız gerekmektedir. Başımızda bulunan kemikler çene kemiğimiz Elmacık kemikleri Alnımızda bulunan kemik yüzümüzü olduğundan daha ince gösterebilir. Yüzümüzün bütün ayrıntılarını ortaya  artarak çok daha zarif bir görünüme sahip olabiliriz.

Yüzümüzü ince göstermenin yolları ne oluyor?

İlk yapmamız gereken şey Elmacık kemiklerinin meydana çıkartmak. Aydınlık yada koyu tonlarla Elmacık kemiklerini daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Koyu bir fondötenle içeriden alarak şakaklara doğru allık fırçası ile Elmacık kemiklerinizi daha görünür ve hoş bir hale sokabilirsiniz

Ten renginizden daha açık bir renk kullanarak göze batmayan hoş bir görüntü sergileyebilirsiniz. Tercih edeceğiniz allıklar faydalı olabilir.  Çok daha kolay bir şekilde sonuç alabilirsiniz.

Kaşlarınız çok ince alınırsa yüzünüzü daha da geniş bir görüntüye sokacaktır. Eğer Kaşlarımızın yapısı ince ve kalınlaştırıyorsanız  kaşlarda kullanılan kalemlerle kaşlarınızı rutuş yapabilirsiniz.

Ruj kullanırken de son derece dikkatli olmalısınız. Pembe ya da kırmızı bir ruj üzerine parlatıcı kullanabilir dikkate sadece dudaklarınıza toplayabilirsiniz.

Son olarak da gözlerinizi ortaya çıkararak yanaklarınızı da gizleyebilir ve de hoş yüz hatlarınızı meydana çıkartabilirsiniz.

Saç modelleri ile destekleyebilir açık renk bir saç kullanırsanız yüzünüzü daha da ince gösterebilir. Kısa saçlı ise olduğundan daha şişman görülmektedir. Sizlere de uzun ve açık renk saçları tercih ederek daha Zarif ve kibar bir yüze sahip olabilirsiniz.

8 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.57 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.