York Testi

York Testi

Günümüzde sağlıklı ve doğal gıdaların bulunmasının ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Köy bilinci ortadan kaldırıldı ve herkes şehirleşti. Durum böyle olunca özellikle yemek piyasası, genetiği ile oynanmış sağlıksız ürünler ve bilinçsizce yetiştirilen bitkiler ile dolmuş durumda. Etrafımız bu denli sağlıksız ve zehirli ürünlerle doluyken, yiyip içtiklerimize dikkat edip, sağlığımıza özen göstermemiz gerekiyor.

Vücudun Yapısına Özel Besin Analizi

Üstelik tek sorun genetiği değiştirilmiş ve bilinçsiz yetiştirilmiş gıdalar değil. Her vücudun alışık olduğu ve olmadığı gıdalar bulunuyor ve bizlerin tercihleri için piyasalara ekleniyor. Vücudun alışık olmadığı ve reaksiyonla tepki verdiği bu gıdalara alerjik gıda deniyor. Örneğin baklagillere alerjisi olan birisi fasulye yerse, oluşacak sorunları tahmin etmek zor olmayacaktır. Peki bizler bir gıda ürününe alerjimiz olup olmadığını nasıl anlayacağız? Aslında bunun birçok yolu var; fakat en kesin yolu tabi ki de asıl konumuz olan York Testi.

York Testi Nasıl Çalışır?

York testinin çalışma prensibi, vücudun semptomlarını belirleyerek hangi gıdalara karşı alerji veya intolerans (vücudun sevmediği şeyler) sahibi olduğunuzu test etmektir. Temel fonksiyonu vücut ile gıdalar arasındaki uyumu ve uyumsuzluğu incelemek olan York testi ile ilgili temeller ilk olarak İrlanda’da ortaya atılmıştır. Daha sonrasında ise kullanışlı, sağlıklı ve maddi yönden ulaşılabilir olması sebebiyle dünya genelinde faaliyet göstermeye başlamıştır. York Testi ile beraber 30 yılı aşkın deneyimli laboratuvar personelleri gözetiminde, vücudunuzun intolerans gösterdiği gıdaları öğrenebilir ve bu gıdalara göre besin tablonuzu tekrar gözden geçirebilirsiniz.  Bunun dışında York Testinin sonucunda hangi gıdanın sizde uykusuzluk problemi ve hangi besinlerin aşırı kilolara sebebiyet verdiğini öğrenebilirsiniz.

30 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.35 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.