Wi-Fi İle İmkansız Başarıldı

Wi-Fi İle İmkansız Başarıldı

Gün geçmiyor ki teknolojide yeni bir şey duymayalım. En son icat edilen bir sistem ile imkansız başarıldı. Dünyaca ünlü Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Wi-Fi üzerinden Wi-Vi denilen bir program ile duvarların ardındaki canlıları görebilecek. İnsanlık adına oldukça önemli olan bu icat ve özelliklerine değinelim.

indir (10)

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü mühendisleri kurdukları bir sistem ile radyo sinyalleri aracılığı ile bazı parametreler sayesinde duvarlar arkasındaki insanları görebilecekler. Yaklaşık olarak 2013 yılından itibaren bu çalışma üzerinde duran mühendisler Wi-Fi aracılığı ile duvar arkasındaki canlıları görmeyi başarmışlardır.

İcat edilen bu sistem ile bir çok hayat kurtulabilir. Nasıl mı? Özellik ile ülkemiz için düşünürsek 1999 depremini bilmeyeniniz yoktur. Milyonlarca insanımız canını kaybetmiş, yüz binlerce insanımız yaralanmış ve bir çok ev yerle bir olmuştur. Can kayıplarının bir çoğu insanlara ulaşılmamasından kaynaklanmaktadır. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü keşfedilen icat 1999 yılında keşfedilmiş olsaydı canlıları bulmak daha kolay olacaktı. Android uyumlu cep telefonları sayesinde bir bina içersinde  hapis edilen veya enkaz altında kalan insanlara daha çabuk ulaşılabilecek.

 

 

12 Kasım 2015 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.70 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.