WhatsApp da GIF’lendi

WhatsApp da GIF’lendi

WhatsApp’ı satın alan Facebook sosyal medyasının patronu Mark Zuckerberg, her geçen gün bir yeniliği daha kullanıcılarına sunuyor. WhatsApp kullanıcıları çok isteseler de GIF desteği olmadığı için bu platformda kullanamıyorlardı. Facebook’un patronu Mark Zuckerberg bu soruna çözüm buldu. Facebook bünyesinde de bulunan WhatsApp artık GIF kullanımlarına açık.

Şirket GIF özelliğinin test aşamalarında oldukça gizli bir yaklaşım sergilemeye çalışsa da, yaşanan bir sızıntı ile GIF hazırlık haberi deşifre olmuştu. WhatsApp popüler GIF’lere ulaşımı konusunda Giphy ile hareket kararı aldı.  Artık sizler de bir WhatsApp kullanıcısı iseniz, GIF içeriklerine gerekli güncellemelerin ardından anında ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Yeni Güncelleme

WhatsApp yeni güncelleme ve ardından ufak bir ayar ile tüm GIF’ler otomatik olarak oynatılmaya başlayacak. Sizler de GIF özelliğini aktif etmek istiyorsanız, öncelikle WhatsApp güncelle seçeneğini yerine getirmelisiniz.. Ardından mesajlaştığınız alanda yer alan ‘fotoğraf/video paylaşımı’ yazan yeri tıklamanız ve ardından açılacak olan ekranın sol alt tarafında yer alan ‘GIF ara’ ikonuna dokunmanız gerekiyor. Ardındna tüm GIF içerikleri rahatlıklar görüntüleyebilirsiniz.

GIF Uygulamasının Avantajları Neler?

WhatsApp GIF özelliği ile kendi özel giflerinizi oluşturabileceksiniz. Programlar ile çok uğraştığınız hatta uğraşsanız bile elde edemeyeceğiniz gifleri kendiniz kolaylıkla oluşturabileceksiniz. Bu sayede fotoğraf galerinizin içerisinde kendinize, sevdiklerinize ve değer verdiğiniz insanlara ait gifleri oluşturma şansına sahip olabileceksiniz. Kendi oluşturacağınız giflerin yanı sıra aynı zamanda hazır olan gifleri ve hatta dünya çapında en popüler olan gifleri tek bir tıkla ulaşıp görüntüleyebileceksiniz. Giphy ile yapılan anlaşma sonucunda tüm bu özellikler mümkün olup WhatsApp kullanıcısına sunulacaktır. Gif kullanımı şuan için pek yaygın olmasa da sahip olduğu özellikler bilindiğinde, uygulama kullanıcısı sayısı arttığında ve yaygınlaştığında çok keyifli bir hale dönüşecek.

 

 

9 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.78 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.