Süper Kablosuz Ağlar Geliyor

Süper Kablosuz Ağlar Geliyor

Abd araştırmacılar güvenliği yüksek hassas bir wifi teknolojisi üzerinde çalışmaktadır. Süper wifi ile hayatımızda neler değişecek kablosuz ağ hızı massavhusetts ınstitute of technology mit bünyesinde bir grup araştırmacı wifi sinyalleri aracılığıyla nokta atışı yaparak belirlemek için yeni bir kablosuz sistem üzerinde çalışmaktadır.

Aynı zamanda bu sistem wifi’nin go changing coğrafi sınırlama kapasitesine de çok daha güvenlik drone neymar’ın açabileceğini bildirmektedir. Üniversitenin bilgisayar bilimi ve yapay zeka ve duvarları görev yapan 2000 üzerinde çalışarak kablosuz bir ağa geliştirmek için thrones olarak adlandırılıyor. Kullanıcının cihazı erişmek için wifi sinyali uzaklık bilgileri sistem kullanıcıları 10 santimetrelik bir ara ile konumlandırma olabilmektedir. Son derece hassas bir şekilde tasarlanan wifi teknolojisi evlerinizde ya da ofislerinizde belirlenen bölgelerin dışına kalan hiç kimsenin erişemeyeceği bir wifi ağı yaratması anlamına geliyor. Böylece etrafınızdaki insanların kullanmaması için koydunuz şifrelere gerek kalmayacaktır.  Şimdiye kadar yapılan incelemelere göre iki odalı bir apartman dairesinde kullanıcıları takip eden sistem yüzde 90 dörtlük bir başarıyla doğruluk kazanmıştır. Bir mağazada ya da yürürken herhangi bir kaldırımda başarı oranı yüzde 97 ye yükselmektedir.

 

11 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.58 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.