Steam’dan Yalancı Oyunlara Büyük Savaş!

Steam’dan Yalancı Oyunlara Büyük Savaş!

Steam mağazasında yer alan ve oyuncuları aldatan görsellerle donatılmış olan oyunlara karşı Steam’dan büyük bir savaş gelecek. Oyuncuların daha fazla zevk almasını, daha fazla iyi vakit geçirmesini amaçlayan ve her zaman müşterilerine doğru bilgiyi aktarmak isteyen Steam’ın market politikası bugünden sonra değişecek. Kapsamlı bir değişim olacak ve eğer oyun oyuncuyu aldatır bir şekilde donatılmış ise Steam’dan ceza alacak.
Half Life 2’nin çıkışıyla büyük bir patlama yapan ve 12 yıl içinde bir çok kez değişime uğrayan Valve firmasının son ürünü Steam. Steam’da her alanda binlerce oyun var fakat bu oyunlar artık Steam’ı çöplük haline getirdi. İyi olan oyunda Steam’a giriyor, iyi olmayan oyunda Steam’a giriyor. Valve’nin ise bu durum fazlasıyla canını sıkıyor.
Reklam ve market politikasını değiştirecek olan Steam’ın artık yeni kuralı şu; ‘’Eğer oyun içerisinde oyundan görüntüler yer almazsa veya aldatıcı görüntüler yer alırsa oyun tamamen Steam’dan kaldırılacak.’’ Örnek vermek gerekirse ve daha detaylı anlatmamızı isterseniz; ‘’Steam’a geliştirici tarafından yüklenen ön görsel kesinlikle oyun içerisinde alınmış olması gerekiyor. Oyunculara ödülleri, ürün açıklamasını göstermek yerine oyunun neye benzediğini, ne yapıldığını anlatmanız gerekiyor.’’
Gayet yerinde bir karar olan ve Steam’ın daha fazla oyuncuya erişebilmesi için alınan bu karar oyuncuların yüzünü güldürecek. İlerleyen günlerde market politikası ile alakalı daha detaylı bir açıklama yapılacaktır.

2 Kasım 2016 tarihinde MavraNet tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.103 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.