Sohbetin Yeri ve Zamanı

Sohbetin Yeri ve Zamanı

Her şeyin kendi yeri ve zamanı vardır. Zamansız ve yersiz yapılan her şey uygunsuz olarak değerlendirilir. Sonucunda ya çok büyük hatalar getirir ya da amacımızın dışarısına atıverir o yol bizi.

Tamam her şeyin yeri ve zamanı var. Peki sohbetin yeri ve zamanı olur mu? Olur tabi. Zamansız yapılan bir sohbet, yersiz açılan bir konu tüm hayatımızı değiştirebilir. Bazen istisna olarak ve şans eseri olumlu sonuçlar doğursa da bu durum genel olarak olumsuz neticeleri de beraberinde getirir. Şansın yaver gitmesi belki milyon da bir olacağına göre o zaman sohbet seçeneklerimizde de yerini ve zamanını kollamamız gerekir.

Günlük reel hayatımızda da sohbet odaları içerisindeki görüşmelerimizde de duygu ve düşüncelerimizi söylemeden, yazmadan önce en az iki kere düşünmeliyiz. Neden en az iki diye sorabilirsiniz. Birincisinde tamamen kendi bal-kış açımızdan konuya bakarak, ikincisinde ise karşımızdakinin yerine kendimizi koyarak. Başkasının yerine kendimizi koyabilmek kolay değildir elbet. Hele ki görüştüğümüz kişiyi tanımıyor ya da onun hakkında çok az bilgiye sahipsek. Ama beni hiç tanımayan bir insan bana böyle derse veya bu soruyu sorarsa ben ne düşünürdüm şeklinde objektif bir bakış açısı ile olaya yaklaşmayı deneyebilirsiniz.

Aksi halde bir anda ağzımızdan çıkan bir söz ya da aceleci davranarak enter tuşuna bastığımız sözler bize yol, su, kdv olarak dönebilir. Artık giden gitmiştir ve dönüşü de yoktur. Eskiden insanlar mektup yazarlarmış birbirlerine. Mektup yazarlarken de düşünmek için epey zamanları olurmuş. Gerektiğinde karalar ya da kağıt değiştirirlermiş. Ancak maalesef ki günümüz teknolojisinde haberleşme internet ortamından sağlanmakta ve insanlar tanışmalarını sohbet odaları içerisinde gerçekleştirmekte. Bizler de teknolojik gelişmelere ayak uydurmalı ve sohbet siteleri içerisinde tanışmalarımızda ve görüştüğümüz insanlar ile sohbetlerimizde dikkatli olmalıyız. Sonradan ah şimdi bu sohbetin zamanı mıydı, bu konuyu açmanın yeri miydi, zamanı mıydı sorularını sonradan kendimize sormak istemiyorsak ve pişmanlığı ortadan kaldırmak istemiyorsak daha dikkatli olmamızda fayda var.

 

24 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 6 yorum yapıldı.89 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.

Bu Yazıda 6 yorum bulunmaktadır:

 1. Pentagram
  24 Kasım 2016, 19:19

  Güzel ve kaliteli bir ortama sahip ve burda bulunduğum için mutluyum Mavra.net ailesine başarılar dilerim ve her daim sohbet portali olarak tercih ettigim bir sunucu.

  • 24 Kasım 2016, 19:19

   Bizler de sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

 2. Hakan
  24 Kasım 2016, 19:19

  Cok guzel bir yazi sağolun site cok guzel olmus

  • 24 Kasım 2016, 19:19

   İlgi ve alakanıza aynı zamanda da değerli zamanınızı ayırıp olumlu dönüş yapmanıza çok teşekkür ederiz. Mavra.Net Ailesi.

 3. Sohbetci
  24 Kasım 2016, 19:19

  Sohbet sitelerine pek giren bir insan değilim ama bir akşam sıkıntıdan internette rastgele sohbet odaları yazarak buldum mavra.net ‘i amacım sadece girip bakmaktı ama kanallarda yapılan sohbet o kadar samimi ve sıcaktı ki kendimi dışarda cafede arkadaşlarımla muhabbet ediyormuşum gibi hissettim ve bu durum çok hoşuma gitti hem kimin gitmez ki sanki her biriyle uzun zamandır arkadaşmışız hepsini çok iyi tanıyormuşum gibi geliyordu o günden sonra sohbet etmek için her gün girdim mavra.net ‘e ve girmeye de devam edeceğim sanırım.

 4. Partiz
  24 Kasım 2016, 20:19

  Güzel paylaşım olmuş kesinlikle katılıyorum yeteri kadar aydınlatmış 🙂

Yorum Yap