Snapchat’in Yeni Kameralı Gözlüğünün Detayları!

Snapchat’in Yeni Kameralı Gözlüğünün Detayları!

Snapchat, sosyal medya konusunda çok hızlı bir şekilde ilerleyen ve sosyal medya pazarında büyük bir payı bulunan uygulama. Böyle bir paya sahip olunca da kullanıcılarına değişik ve enteresan özellikler sunmaya çalışıyor. Snapchat haberleri her gün yeni bir tanesi ile gündeme oturuyor. Snapchat’in yeni oyuncağı; ‘’Kameralı gözlük veya Snapchat gözlüğü’’.

Google daha öncesinde bu konuyla alakalı olarak bir çok kez araştırma yapmıştı ve hali hazırda insanlara fazlasıyla merak edilen bir gözlük sunmuştu. Fakat Google’ın üretmiş olduğu gözlük insanlar arasında kavgaya, tartışmaya neden oldu. Snapchat ise bu konuda çok farklı bir tavır takınıyor ve daha temkinli davranıyor.

Snapchat’ın yeni kameralı gözlüğünün adı Spectacles ve Google’ın gözlüğü olan Google Glass gibi ürkütücü değil. Bu gözlüğü taktıktan sonra kendinizi partide hissedebilirsiniz. Daha çok şımarık bir çocuk  gözlüğü görünümde olan bu yeni kameralı gözlüğün köşelerinde şarj yuvaları bulunuyor. Cihazı bu yolla hızlı bir şekilde şarj edebiliyoruz. Fakat bir sorun var, o da; ‘’Eğer şarjı biterse veya biteceği için korkuyorsanız yanınızda mutlaka gözlüğün şarj adaptörünü taşımanız gerekiyor.’’ Yani bu kullanıcılar için pekte fazla memnun edici bir özellik değil. Micro USB ile şarj edebiliyorsunuz. Eğer farklı bir cihazla veya kablo ile şarj etmek isterseniz ilave olarak onları da yanınızda taşımanız gerekiyor. Yani biraz zahmetli olan bir şey. Bakalım çıktığında ne gibi bir etki oluşturacak ve insanlar Spectacles’e ne kadar aşina olacak. Snapchat spectacles nedir sorusu sorulmaya başladı bile…

 

 

11 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.57 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.