Sıcak Süt Zayıflatır Mı?

Sıcak Süt Zayıflatır Mı?

 

Hayallerimi süsleyen zayıflık sadece Hayallerde kalmasın harika bir haberler sizleri sevindirmek istiyoruz. Çok zor gelen yöntemleri bırakarak diyete başlayıp sürekli yarım bırakarak denemiş insanlar için süt içerek zayıflama yöntemi ile hayatınıza yeni bir renk katacak.

Beslenmek istiyorsanız sütle hayatınıza yeni bir sayfa açabilirsiniz. Vücutta ihtiyaç bulunan kalsiyum protein B12 gibi birçok şifalı Özler içermektedir. Kilo vermek istiyorsanız günde üç porsiyon süt ve daha başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Sütte bulunan protein miktarı yağ yakımını hızlandırmaktadır ve de size ve tokluk hissi verecektir. Hem sıvı ihtiyacını giderecek Hem de tok tutacaktır. Amerikalı bilim adamları tok tutan gıdalar Arasında ilk olarak sütü göstermektedir.

Saçlarınız dökülüyorsa kemik erimesinden şikayetçiyseniz göbek bölümünüzde yağlanmanın varsa İnsülin direnci ile de başınız dertteyse doğal ilaç olan süt hem kilo vermek için hem de şifası için kullanabilirsiniz. Sıcak su içerek tokluğunuzu daha uzun süre hissedebilirsiniz ve iştahınızı keseceğinden dolayı kalori alımınızı da dikkat edebilirsiniz.

Dr Ayça Kaya Sıcak Süt İçerek Zayıflanır Mı Sorusuna Aşağıdaki Öneriyi Sunmaktadır.

Sıcak süt içerek midede doluluk hissi yaratmaktadır. Tokluk hissi seri uzatır kilo vermek isteyenler sıcak süt içerek daha rahat bir diyet dönemi geçirebilirler.

 Zayıflamak İçin Ne Zaman Sıcak Süt İçilir?

Vücutta yağ yakımını hızlandıran kalsiyum metabolizmayı uyarmaktadır da senle göbeğinizdeki yağların erimesine de yardımcı olmaktadır. Günde 2 porsiyon sıcak süt içebilir kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Akşama doğru bir bardak uyumadan 4 saat önce de bir bardak içerek günlük rutin bir hale getirebilirsiniz.

Ayrıca zayıf kalmak için de yemeklerden 10 15 dakika önce 1 çay bardağı süt içerek çok aç olan Karnınızı da boyu bir nebze olsa duyulabilir iştahınızı kapatabilirsiniz.

Sütün Zayıflamaya Faydası Nedir?

Araştırmalara ve analizlere göre kısıtlı enerji yüksek kalsiyum içeren diyetler düşük kalsiyum içeren diyetlere göre daha fazla kilo kaybı sağlamaktadır ve de yağ yakımını hızlandırmaktadır.

:Günlük kalsiyum ihtiyacı yetişkin bir kişide bir miligramdır. 2 3 bardak süt ve süt ürünlerini tüketerek zayıflama ya da yardımcı olabilirsiniz.

Sütte bulunan şeker laktozdur. Glikojen depolarını destek olan laktoz enerji ihtiyacınızı da karşılamaya faydalı olmaktadır. Sütte bulunan yağ mideden uzaklaşması nedeniyle daha fazla uzun süre sizi Tok tutmaya etkili olmaktadır. Diyet yaparken vitamin ve minerallerin karşılamaya faydalı olacaktır.

11 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.59 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.