Sevginin Gücünü Kullanalım

Sevginin Gücünü Kullanalım

Sevginin gücü o kadar yücedir ki ne şairler anlatmakla bitirebilmiştir ne de yazarlar yazmakla…  Ucu bucağı olmayan ve her bakanın baktığı yöne göre değişen, kimi zaman büyük acılar kimi zaman ise dünyalara yayılan güzellikler sunan sevgi, sadece kendine özel bir gücü de içerisinde barındırmaktadır. Bu güç o kadar yüce ve büyüktür ki fark edebilen insanlar dünyanın en büyük sırlarından bir tanesini çözmüş olurlar.

Sevgi Nedir? Sınırları Nelerdir?

Sevgi denildiğinde bahsettiğimizin sadece insan sevgisi olduğu aklınıza gelmesin. Doğa sevgisi, Allah sevgisi, Peygamber sevgisi, hayvan sevgisi ve daha sayılabilecek birçok sevgi olup hepsi de kalbimize sığabilir. Bu sevgilerin tamamını içinde barındırabilecek kadar büyüklüğe sahip olan kalbimizin bize verilen en büyük hediyelerden biri olduğunu görebilmemiz çok da zor olmasa gerek. Asıl sorun bu kadar büyük kapasiteye sahip bir kalbin ıssız ve boş bırakılmasıdır. Elimizden geldiği kadar sevginin gerçek kavramını algılamalı ve sahip olduğu gücü fark edebilmemiz gerekir. Aksi halde elimizde 1 terabayt(TB) hard disk olup da içerisine sadece 1 kb bilgi girmememiz ve onu sürekli yanımızda boşuna taşıyor olmamız durumuna eşit bir hal alır.

Sevgimizin sınır mı? Öyle bir sınır yok. Açın kalbinizi ve sevgileri toplayın yüreğinizin içerisine. Sonra oluşan o büyük gücü kullanmaya başlayın. Göreceksiniz bu güç ne büyük zorlukları yenecek ve ne hastalıkları iyileştirecektir. Sevginin gücünü kullanmak felsefesini hayatınıza dahil etmeyi başarabildiğinizde, hayatınızda yaşanacak olumlu gelişmelere sizler de şaşıracaksınız. Yeter ki sevginin gücünü keşfedelim ve onu kullanmasını bilelim.

 

 

 

16 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.58 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.