Samsung’un Gerçeklik Lensleri

Samsung’un Gerçeklik Lensleri

Samsung’un gizli artırılmış gerçeklik lensleri su yüzüne çıktı

Sanal gerçeklik sistemleri Bu sene de kendinden epeyce bahsettirecek gibi görünmektedir. Oculus firması bir süre önce okulis rift sanal gerçeklik sistemini kullanarak piyasaya sürdüğü HTC ve de Google gibi firmalarda kendi sistemlerini üretiler. Samsung Gear VR sanal gerçeklik sistemi bu alanda kendine yer açmıştı.

Güney Koreli teknoloji devi  artırılmış gerçeklik sistemiyle yeni bir çığır açarak Devrim olabilecek bir buluş için patentini aldı. Gerçeklik sistemi son derece artırılmış olan sanal olarak yaratılmış dünyalar değil gerçek dünyada gözlemledikleri şeyleri sizlere bilgi olarak sunmaktadır. Örneğin yol tarifi yapabilmektedir gerçeklik sistemine bir örnek de Google Glass da denebilir.

Samsung akıllı lens fotoğraf çekebiliyor.

Aldığı patent bir de akıllı lensle ilgili olan Bu sistemin içerisinde bir de kamera hareket sensörleri verici ve de ekran ünitesi bulunmaktadır. Çevrenizdeki görüntüleri algılayıp fotoğrafı da çok daha rahat çekebilmeniz mümkün olacaktır. Gözünüzdeki hareketleri algılayan lensler kontrol etmenizde son derece kolay olacak lenslerin üzerinde yer alan verici ise telefonunuzla arasındaki bağlantıyı sağlayarak lenslerin üstünde bulunan ekran ile telefonunuzdan lenslerinizi gönderilen resimler videolar ve farklı görsellikleri seyredebileceksiniz. Samsung’un lensin patenli için 2014 yılında başvurdu onaylanması ancak daha yeni mümkün olmuştur.

8 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.54 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.