Rize Mesire Yerleri

Rize Mesire Yerleri

Rize Mesire Yerleri Rize turizmi yanı sıra aynı zamanda da bir Rize tarihi yeridir. Rize Mesire Yerleri gezmek için Rize Mesire Yerleri rehberine gelin.

Karadeniz Bölgesine ve bilhassa Rize kenti ormanları ile ün salmış durumdadır. Ormanların ve yeşil alanın bol olduğu Rize kentinde oksijen bol olduğu için yaşam süresi de artmakta ve hatta sağlık da bir o kadar iyi durumda olmaktadır. Tüm bunların gerçekleşmesini sağlayan yerlerden bir tanesi de Mesire Yerleri olarak Rize halkı tarafından bilinmektedir.

Mesire Yerleri sayesinde orman içinde dinlenme ve biraz olsun o yoğun tempodan ve büyük şehirlerde yaşanan koşuşturmacadan sıyrılarak daha iyi bir tatil yapmayı sağlamaktadır. Mesire Yerleri Rize’de bulunan onlarca yaylanın çevresinde de rastlanan bir doğal yapıdır. Mesire Yerleri başta yerli turisti kendisine çekmekte ve il olarak da en çok İstanbul ve Erzurum’dan turist almaktadır.

Mesire Yerleri arasında Rize’de bulunan en önemli Mesire Yeri Çamlık Orman İçi Dinlenme Yeri olarak geçmektedir. Bahsetmiş olduğumuz Çamlı Mesiresi Rize ve Erzurum karayolu üzerinde yer almaktadır. Bu mesire yerinde turistik tesiser olduğundan dolayı en fazla turisti ağırlayan Rize mesiresi Çamlık Orman İçi Dinleme Yeri olarak bilinmektedir.

Rize’de bulunan İkizdere ve Çamlık Bölgeleri’ne baktığımızda; bu iki bölgede çok sayıda Mesire Yerleri görmeniz mümkün olmaktadır. Bu durumun en temel sebebi de; Kaçkar Dağları’nda zengin bir bitki örtüsü hakimdir ve ayrıca da kuş ve kelebek türlerinin en fazla yoğun olduğu bölgelerden iki tanesidir. Mesire Yerleri’nde safari keyfini de çıkartmak için Rize’ye gelmenizi tavsiye ederiz.

3 Ekim 2015 tarihinde Armerian tarafından eklendi. 1 yorum yapıldı.83 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.

Bu Yazıda 1 yorum yapılmış

  1. Lethe
    4 Ekim 2015, 21:16

    Yeşil kalmadı büyük şehirlerde. Ailecek piknik yapılacağı bir yer.

Yorum Yap