Rize Kaçkar Sıra Dağları

Rize Kaçkar Sıra Dağları

Rize Kaçkar Sıra Dağları ile eğlenceye doyabilirsiniz. Rize Kaçkar Sıra Dağları hareketli yapısı bulunan bir yerdir. Rize Kaçkar Sıra Dağları gezerek eğlenin.

Rize’nin tarihi, turistik yerleri ve yaylaları dışında aynı zamanda da doğa yerleri mevcut olmaktadır. Kendiliğinden oluşan hem gezilmeye değer hem de müthiş maceraların yaşanabileceği bu doğa yerleri arasında da Kaçkar Sıra Dağları yer alıyor. Kaçkar Sıra Dağları Türkiye’den ve Avrupa ülkelerinden birçok ziyaretçi alarak yıl içerisinde Rize’nin ekonomisine katkı yapan doğa yerleridir.

Kaçkar Sıra Dağları Rize şehir merkezi ile Hopa arasında bulunan mevkide yer alan muazzam bir doğa harikası olarak karşımıza çıkıyor. Kaçkar Sıra Dağları’nda 3 farklı yüksek tepesi bulunan doğa harikasıdır. Bu tepeleri saymak gerekirse; 3480 metre olan Altıparmak Tepesi, 3932 metre olan Kavran Tepesi ve son olarak da 3710 metre olan Verçenik Tepesi olmaktadır.

Kaçkar Sıra Dağları’nın en büyük özellikleri ve bu sıra dağlarının doğa harikası olarak belirlenmesinde önemli rol oynayan özellikleri arasında; keskin buzullara sahip olması, muhteşem mavisi olan gölleri, yeryüzünde görebileceğiniz her yeşil tonuna sahip olan ormanları, şırıl şırıl berrak şekilde akan dereleri, binlerce çeşit sayılabilecek bitkileri ve aynı zamanda da dağlarda bulunan ormanları ile karşımıza çıkıyor.

Kaçkar Sıra Dağları üzerinden sisli bir hava yoksa; Doğu Karadeniz Dağları’ni seyredebilir ve aynı zamanda da muhteşem fotoğraflar çekerek bu muazzam doğa harikasını fotoğraf albümünüze koyarak ölümsüz bir hale getirebilir ya da dağcılık ruhunuzu harekete geçerek tırmanmak için harekete geçebilirsiniz.

3 Ekim 2015 tarihinde Armerian tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.84 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.