Rize Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi

Rize Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi

Rize Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi tarihi turistiktir. Rize turizmi Rize Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi önemlidir. Rize Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi nerede.

Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi Rize’nin gezilipi görülmesi gereken tarihi mekanları arasında bulunuyor. Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi Rize’nin Fındıklı ilçesinde yer alan iki evden bir tanesidir. Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi’ne gitmek isteyen tarihi gezi meraklıları köyün hemen girişinde bu evi kolayca görebilir ve ayrıca da gezme fırsatı bularak daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi mahalllenin Batı yönünde yer alır ve bu nedenle evi fotoğraf karesine almak isterseniz Güneş’in batış saatini tercih ettiğinizde çerçevelik ve hatta duvara asabilecğiniz gerçek bir poz bile yakalama şansına dahil olabilirsiniz. Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi özellikle yaz sezonunda yabancı turtistleri bünyesinde ağırlayarak tarihi olmasınn yanı sıra turistik özelliği bulunan bir ev olmayı da başarmıştır.

Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi Rize’nin Fındıklı ilçesine baktığımızda; o bölge sınırları içerisinde en eski tarihe dayanan evlerden ve tarihi yapılardan bir tanesi olduğundan dolayı tarihi her inşaat malzemesinde yansıtmakta ve bunu da geleneksel yapısı itibari ile belli etmekte ve Rize’den izler taşımaktadır.

Çağlayan Mustafa Hacaloğlu Evi diğer tarihi Rize Evleri’ne bakıldığında ve onlarla karşılaştırıldığında daha farklı bir yapıya sahip olmaktadır. Bu ev diğer 2 ya da 3 katlı tarihi evlere nazaran 5 kattan meydana gelmektedir. Bu  ev 5 katlı olmasının yanı sıra da geleneksel yapısı ve özelliği olan serenderden meydana gelir.

26 Eylül 2015 tarihinde Bedava Sohbet tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.73 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.