Reiki Terapisi ve Faydaları

Reiki Terapisi ve Faydaları

Tibet’te ortaya çıkan ve en az 2500 yıldır uygulanan reiki terapisi kronik rahatsızlıklara sahip insanların tedavisinde, stres seviyesini düşürmek amacıyla uygulanan bir hafif masaj tekniğidir. Reiki tedavisi enerjinin içimizde akışını kolaylaştırmak için ve fiziksel, ruhsal ve zihinsel dengeyi yeniden sağlamak amacıyla uygulanıyor.

Ne çeşit terapiler ve doğal maddelerden ortaya çıkar

Bel sırt boyun ağrıları gibi kas ve iskelet sistemindeki ağrılar, alerji, dolaşım sistemindeki düzensizlikler gibi hastalıkları iyileştirmek için apiterapi adı verilen terapi arı ürünlerin tedavi edici ve anti bakteriyel özelliklerinden yardım almaktadır. Bu ürünler arı sütü, bal, balmumu gibi ürünler gibi ürünlerdir.

Pıtoterapi denilen terapi şekli bitkilerinden farklı şekillerden yararlanmayı içerir. Demleme, merhem üretme, bitkinin yağını kullanmak gibi süreçler terapinin yapı taşlarıdır.

Endonezya gezisi yapmak istiyorsanız Endonezya yerlilerinin uzun çağlardan beri uyguladıkları Lulur bakımını denemekte fayda var. Bu bakım yoğurt ve çiçeklerden faydalanılarak yapılan temizleme, nemlendirme gibi faydaları olan aromaterapi masajı ve bitkilerden hazırlanan banyolardan oluşur. Bu bakım en iyi şekilde rahatlamak için ve stres seviyesini düşürmek için de yaygın şekilde uygulanır.

Cilt kuruluğunun önlenmesinde en yaygın yöntem deniz tuzunu ölü hücreleri arındırmak için kullanmaktır. Bu yöntem kuru ve yıpranmış ciltlerin daha canlı olmasını sağlar. Terapistler deniz tuzu, limon, lavanta gibi yağları kullanarak elde ettikleri karışımla kuru cilt tedavisi uygular.

Gebelik sürecinde ok sıcak ortamlar buhar odaları ve sauna gibi ortamlardan, uzun süre yatmanızı gerektiren terapilerden, örtü terapisinden kaçınılmalıdır. Hamile kadınlardan bazıları hamileliğin ilk üç ayında her türlü bakım uygulamasından ya da terapiden kaçınmaktadırlar.

Kireçlenme için uygulanabilecek terapiler

Volkanik çamur ve parafin parafango ile birlikte katman halinde ağrılı bölgenin üzerine kapatılarak uygulandığında ağrıların büyük ölçüde hafiflemesini hatta geçmesini sağlamaktadır.

Balneoterapi, kanda antioksidan etkisi yaratmak, ağrıları dindirmek, yumuşak bir cilde sahip olmak için genellikle mineral ve tuz içeren maden suyu kullanılan terapi türlerini kapsayan bir terimdir.

Panthermal terapide terapi uygulanacak kişi metal bir tüpün içinde baş dışarıda kalacak şekilde uzanmaktadır. Tüpün içine sıcak ve kuru hava doldurulmaktadır. Bu da vücudun ısınmasını ve terlemesini sağlamaktadır. Ardından selülitleri kırmak için bütün vücuda tazyikli bir sabunlu su sıkılmaktadır

 

9 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.78 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.