Pratik Bilgiler

Pratik Bilgiler

pratik bilgiler

Hoş kokulu mutfaklardan hoşlanıyorsanız alüminyum folyonun üzerine tarçın dökerek sıcak fırının içine koyun ve kapağını açık bırakarak nasıl koktuğunu sizlerde görün.

Mutfak dolaplarını zamanla eskiyor ve çekmecelerde zor açılıp kapanıyor sağ kenarlarına bebek pudrası dökerek ya da mum sürerek kolaylıkla açılmasını sizlerle sağlayabilirsiniz.

Buzdolabının ne kadar temiz olursa olsun zaman zaman kötü kokabilir. Bunu önlemek için bir limonu 3 4 dilim yaparak buzdolabınıza koyun . Ancak her gün mutlaka bu dilimleri yenilemelisiniz.

Kristal bardaklarımız yıkandıkça matlaşıyorsa yıkarken sirkeyle tuz ekleyerek parlaklığını artırabilirsiniz.

Lavabolarınızda kireç lekeleri varsa limonlu olarak bol su ile temizleyin kuru bir bezle sildiğiniz takdirde ışıl ışıl görüntüsünü kavuşacaktır.

Çaydanlığınızı boşken ısıtarak yakmadan içindeki kireci ne kadar kolay bir şekilde çıkacağını sizlerle göreceksiniz.

Mutfak masalarınıza yada yerlerinize düşen salçayı çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bir bezin üzerine döktüğünüz aseton hiçbir leke bırakmadan tertemiz İlk günkü görüntüsünü kavuşturacaktır .

Pirinç eşyalarınızı temizlemek için çok çaba sarf ediyorsanız birkaç damla limonla oluşturarak sildiğiniz takdirde ışıl ışıl bir görünüme kavuşacaktır.

Çelik veya altın kaplamalı bir eşyayı saf alkolle pamukla kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Buzluktan çıkarılan et kolayca çözülmek istiyorsanız suyun içinde birazcık sirke koyarak daha hızlı çözüldüğünü görebilirsiniz.

Çaydanlığın dibinde oluşan yosunlu ve kötü kokudan hoşlanmıyorsanız içine gazete doldurarak üstüne su doldurun biraz bekledikten sonra içinden gazete parçalarını çıkartarak sıcak ve deterjanlı suyla çalkalayın. Böylece yosunların küfür ve kötü kokuların kaybolduğunu sizlerle göreceksiniz.

Kıymetli bir yemek takımınızın tabağa çatladı ise süt ile tencerenizi doldurun. 45 dakika çok kısık bir ateşte kaynatın çatlakların yok olduğunu sizler de göreceksiniz. Bu tür işlemi bütün porselen eşyalarınızı için kullanabilirsiniz.

Tereyağ lekeleri çok yüksek ısıda kaynatarak çıkartılıyor ama üzerine un serperek kurduktan sonra fırçalarsanız tertemiz olacağını göreceksiniz.

Toprak güveçlerinizi için kararmasından şikayetçiyseniz patates kabukları ile kaynatın ve ilk günkü görünümünü nasıl döndüğünü sizler de göreceksiniz. Güvecinin için eğer çatladıysa topraklarımızın içine sirkeli sıcak suyla 24 saat bekletin ve gönül rahatlığıyla her yemeğinizi rahatlıkla pişirin.

Çay lekesinden şikayetçiyseniz kaynar suyla temizleyemezsiniz üzerine limon kolonyası damlatın. Lekenin nasıl çıktığını sizler de görün.

Kuruyan bal lekelerini çıkarmak çok zordur. Hemen ılık bir suyla yıkayın ve durulayın lekeden hiçbir şey kalmayacaktır .

Halılarınız gün geçtikçe sertleşiyorsa halılarınızı bolca döktüğünüz tuzla 1 saat bekletin ve ne kadar yumuşak olduğunu görün. Bembeyaz olsun istiyorsanız yıkama bölümünü deterjana ilave iki kaşık şeker atarsanız tertemiz görüntüye kavuşacaklardır.

3 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.64 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.