Prada Yorumuyla 80’ler

Prada Yorumuyla 80’ler

Prada, Mario Prada ve kardeşi tarafından 1913 yılında deri aksesuar ve kıyafet mağazası olarak açılmıştır.  Bu mağaza ilk başlarda farklı ülkelerden ithal ettiği çanta ve valiz gibi aksesuarlar satmaktaydı. İlerleyen zamanlar da Prada kendini daha çok büyütmüştür. Şuan Prada lüks erkek ve bayan kıyafetleri üretmektedir.

prada

Bir italyan moda markası olan Prada geçtiğimiz 80 lerin rüzgarıyla podyumlarda. Geçmiş yılların enerjisini Sobahar Kış 2015 sezonuyla gündeme getiren Steven Mesiel Prada’nın vazgeçilmez fotoğrafçılarından bir tanesidir. Bu yeni kampanya da Avery Blanchard, Estella Boersma, Inga Dezhina, Lineisy Montero, Ine Neefs, Greta Varlese ve Maartje Verhoef gibi bir çok güzel ve çekici model podyumda yerlerini almaktadır. Sekizinci kez Prada ile birlikte çalışan ünlü Belçikalı moda editörü bu çalışmayı ünlü ve dikkat çeken bir olay haline getirmiştir.

Retro tarzdaki bu rüzgar çok ses getireceğe benziyor. Bu arada Retronun kelime anlamına gelirsek; yakın geçmişteki 80 ler 90 lar gibi  yılların giyim tarzlarını kullanan taklitçi giyim tarzıdır. Zaten Latince de anlamı geriye doğru demektir.

9 Kasım 2015 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.61 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.