Polis Özel Harekat Başvuruları

Polis Özel Harekat Başvuruları

Polis Akademisi’nin kendi resmi sitesinde yayınladığı duyuruda 28 yaşından gün almamış ve en az lise veya dengi bir okuldan mezun 10 bin erkek öğrenci adayı alacağını açıklamıştı. Online başvuruların 10 Ekim 2016 tarihi itibari ile yapılabileceğini bildirilmiş olsa da bilgi işlem sisteminde yaşanan teknik sorunların oluşması ile ön başvuru tarihleri ertelenmişti.

Polis Özel Harekat başvuruları konusu netliğe kavuştu. Başvurular 2 Kasım 2016 tarihi itibari ile başladı ve 14 Kasım 2016 tarihine kadar da devam edecek. Başvurulardan beklenen ilk şart adayların 28 yaşından küçük olmalarıdır. Ardından adaylar önce fiziksel yeterlilik ve sonrasında mülakat sınavına tabi tutulacaklar.

Polis Özel Harekat (PÖH) Alım Şartları Nelerdir?

Polis Özel Harekat alım şartları Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.  İşte Özel Harekat başvuru şartları,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

28 yaşından gün almamış olmak,

Askerlik hizmetini tamamlamış olmak,

KPSS sınavına giriş veya sonuç belgesi aranmayacak,

Yukarıdaki şartları sağlayan adaylar fiziksel yeterlilik ve ardından mülakat sınavından da başarı sağlamaları durumunda polis meslek eğitim merkezlerine dahil olabilecekler.

PÖH Başvuru Hizmet Bedeli Ne Kadar?

İnternet üzerinden ön başvuru işlemini gerçekleştirmiş olan adaylar sınav ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Başvurusunu gerçekleştirmek isteyen adaylar Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinden ön başvuru işlemlerini yapabilirler. Ardından sınav başvuru ücreti olan 75 TL ‘yi 2 Kasım 2016 saat 09.00 ile 14 Kasım 2016 saat 17.00 arası zaman diliminde Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırmaları gerekmektedir. 75 TL sınav başvuru ücretinin yatırılması gereken açık hesap bilgisi şu şekildedir: “Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA 19. DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI”.

Yalnız önemli bir hatırlatma yapalım. Polis Özel Harekat sınav ücreti sadece Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinde yatırılması ile kabul edilecektir. Halkbank ve diğer bankaların internet bankacılığı seçeneklerinden yararlanılarak yapılan ödeme şekli kabul edilmeyecektir.

 

11 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.79 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.