Nude Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Nude Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Nude, İngilizce’de çıplak ve ten rengi anlamlarına gelmektedir. Nude makyaj da çıplak güzelliğe sahip olan, ten rengi tonlarında yapılan makyajdır.

Nude makyajın amacı da doğal güzelliği çıkarmak olsa da doğal makyajla aynı şey değildir. Doğal makyaj da hafif tonlarda da olsa bazı renkler yüze eklenebilirken, nude makyaj yapılırken ten renginin dışına çıkılmaz. Amaç sadece ten rengi makyaj malzemeler kullanarak yüzün yapısına göre gölgeleme tekniği ile doğal güzelliği yakalayabilmektir.

Sadece ten renklerinin kullanılması ile yapılan bir makyaj stili olan nude makyaj için doğru ton seçimi çok önemlidir. Açık renk cilde sahip olanlar ile soluk ciltliler vizon renklerini, orta tonlardaki buğday rengi cilde sahip olanlar karamel ile bal tonlarını ve esmerler de çikolata, altın ve bronz renk tonlarını tercih etmelidir.

Nude Makyajda Hangi Malzemeler Kullanılır?

  • Cildinize uygun nemlendirici,
  • Cilt tonunuza uygun fondöten,
  • Kapatıcı (cilt kusurları ve göz çevresi için)
  • Allık,
  • Kahverengi göz kalemi,
  • Dudak renginize yakın tonda ruj.

Nude makyaj yaparken kullanabileceğiniz tüm malzemeler bunlar olsa da hepsini kullanmak zorunluğunda değilsiniz. Fondöten, allık, göz kalemi ve ruj ile de mükemmel bir nude makyaj ortaya çıkarabilirsiniz.

Yüz Hatlarınızı Tanımak Önemli

Önemli olan yüz hatlarınızı iyi belirleyebilmektir. Nude makyaj yaparken ortaya çıkarmak istediğiniz bölgeye biraz daha açık tonlar kullanacak, geri planda kalmasını istediğiniz bölgelere ise bir ton koyu ürünü kullanacaksınız. Örneğin burnunuzu daha ufak göstermek için o bölgelere koyu tonlardan bir gölge oluşturabilirsiniz.

Kapatıcılar ise kesinlikle fondötenden önce uygulanacak ve pürüzlü olan yüzeylerde tercih edilecektir.

Kahverengi tonlarından en uygun olanını seçerek gözünüze uygulamanız ve ardından dudak renginize en yakın tonlarda bir ruju da dudaklarınıza eklemeniz ile nüde makyajınız hazır olmuş olacaktır.

Nude makyaj yapımı sırasında en önemli noktanın yüzünüzde hiçbir potluk, kat izi gibi katmanlar oluşturmaması gerektiğini unutmayın.  Renk dağılımlarını kullanacağınız fırçayı iyi seçmeniz sizi bu makyajın amacına ulaştırmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

19 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.60 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.