MUTLULUK OYUNU

MUTLULUK OYUNU

Dünya ile küçük oyunlar oynayıp oynadığın oyunlarla mutluluktan nasibini alabilir insan. Küçük şeylerden mutlu olmak mıdır bunun adı bilinmez. Tek bilinen şeyin senin payına düşenin alınmasıdır aslında. Mutluluk oyunu sonucunda da paylar vardır sonuçta bizlere düşen.

Payımıza düşenleri almak için arkasından koştuğumuz bu mutluluk denen şey boş bir hayal gibi dursa da değildir. Mutluluk oyunu varsa güzel sonuçları da vardır. Sonucunda bize haz ve memnuniyetler getirecektir. Kar yağdığını görünce yüzümüzde oluşan tebessüm gibi bir şeydir bu. Mantığımıza uygun gelmeyen bir şeye nasıl ki gülmüyorsak, kar yağdığını görünce yüzümüzde oluşan tebessüm arasındaki hayata dair farktır küçük mutluluk oyunu dediğimiz şey.

Karşıt duygularımızın oluşmasına yönelik sezgilerimiz ile birlikte baktığımızda dünyaya dair yapmış olduğumuz küçük oyunlardan istediğimizi alabiliriz. Böylece kendimizdeki aklın ve farkındalık yolunu açmış oluruz. Biz bunları yaparken de dünya bu küçük oyunlarla meşgul olur, biz de duyduğumuz haz ve memnuniyetin heyecanını yaşayabiliriz. Bazen sohbet siteleri içerisinde bazen ise tanımadığımız bir insanın bakışlarında bulabiliriz mutluluğu.

Mutluluk oyunu yaşanırken sohbet siteleri içerisinde ya da bir sohbet odası dahilinde kendimizi ateşin içerisinde bulabiliriz.  Bizi ve kalbimizi yakıp ısıtan güzel bir ateşin içerisinde hem de. Bu süreçte kendimize yeni bir ruh ve yeni bir heyecan arama yoluna gideriz. Tüm bu zamanlarda sirkülâsyon ne kadar devam ederse insanların duyabilecekleri haz ve heyecanlar da birbirini takip eder.

Mutluluk Süreci Yoksa Olgunluk Süreci Gelir

Mutluluk sürecinde yaşadığımız duygu durumları hamlıktan çıkıp olgunlaşmamızı sağlar. Bu konu da bize başka marifetler sunar. Mutluluk oyunu ile fazla içli dışlı olmadığımız durumlarda aklımızda durağanlığa yer verilmez. Sürekli olarak ardından koşma eğilimi gösteririz. Sohbet odaları tam da koşulmaya müsait bir pisttir.

Çoğu zaman mutluluğu arama yollarımız devam ederken bazı fedakarlıklarda bulunulmadan kazanılamayacağını unutuyoruz. Eğer hayata dair mutluluk istiyorsak, mutluluk vermemiz gerekecek. Küçük oyunlarımız başkalarını mutlu ederek bizi daha çok haz ve memnuniyete götürecektir. Mutluluk oyunu sonucundaki kazanç asla vermeden alınamaz. Sizin onlara bir tebessüm ile mutluluk verebileceğinizin farkında bile olmaz insanlar. Karşımızdaki insanlardan tebessümümüzü,enerjimizi ne kadar esirgemezsek onlarında bize karşı aynı etki ile yaklaşmış olduğunu görmüş oluruz.Elde ettiğimiz küçük mutluluklarımızla birlikte yaşamaya devam ederiz. Aklımızın marifetiyle birlikte dünya ile bu şekilde küçük oyunlar oynamaya devam edebiliriz. Bir zaman sonra kısa süreli küçük mutluluk oyunlarını bırakıp süreklilik haline getirmiş olduğumuzu fark ederiz.

Dünya ile oynadığımız bu akıl oyunu mutluluk için hedeftir bakıldığında. Hedefe ulaşmak için de akıl mutluluk oyunu oynamakla görevlidir diyebiliriz.

1 Aralık 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.39 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.