Manevi Ağaç Sevgi

Manevi Ağaç Sevgi

Her insanın yüreğinde yetiştirdiği sevgi isminde bir manevi ağacı vardır. Bu ağaç her boyda olabileceği gibi meyve verenleri de vardır vermeyenleri de. Yeşerenleri de vardır, zaman zaman kuruyanları da. Hatta kimilerinin sahip olduğu sevgi ağacı bazen kendileri tarafından bazense birisinin ona yaptığı büyük bir hata yüzünden kurumaya mahkum edilerek bir daha hiç yeşermemesi üzerine kendi haline bırakılırlar. Zaman zaman içten içe kuruyan ağacın içerisinde kurtlar oluşmaya başlar. Bu kurtlar her zaman insanların içten içe yenmesine ve insanlığının kurumasına sebep olurlar.

Kendi sevgi ağacımızı gözlemleyebilmek konusunda çoğumuz istese de objektif olamayız. Kimi zaman aslında daha çiçek bile açmamış minicik boyuttaki fidanı koca bir ağaç gibi görebilirken, kimi zamanda koskocaman meyveleri bile üzerinde olan ağacı yokmuş gibi görebiliriz. Gözle görülemediğinden ve elle tutulamadığından dolayı tamamen manevi olan bu ağacın gerçeğini hissedebilmek ve durumunu anlayabilmek zordur. Bunu hissedebilmek için kocaman yürek gerekir.

Sokakta gördüğünüz yaralı bir hayvana elinizden geldiği kadar yardımcı olabiliyorsanız, sizi üzen ve yaralayan insanlara rağmen yine yolda kalmış birine yardım eli uzatabiliyorsanız zamanla içinizde bulunan sevgi ağacı daha da kuvvetlenir. Önce kökleri sağlamlaşır ve ardından boyutundaki uzama gözlenir. İnsanlardan aldığınız darbelere rağmen yine sohbet ederken onları anlamaya çalışabiliyorsanız, böyle bir gücü kendinizde bulabiliyorsanız eğer şanslısınız. Çünkü sevgi ağacınızın kökleri oluşmuş demektir.

Yüz yüze görüşmelerin yanı sıra internet ortamında hiç tanımadığınız biri ile yazışırken ve sohbet odaları içerisinde sohbet ederken kendinizi onun yerine koyabilme kabiliyetine ulaşmışsanız sevgi ağacınız boy olarak uzamış ve görkemli bir görünüşe ulaşmış demektir.

Eğer aradığınız doğru insanı yani diğer yarınızı bulduysanız ve en güzel mahsulleriniz yani çocuklarınız bu sevgi içerisinde dünyaya gelmiş ise, onlar da anlayış, dürüstlük ve sevgi nedir duygularını hissederek öğrenebilmişse sevgi ağacınızın meyveleri de hazır demektir.

22 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.45 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.