Limonun Cilde Faydaları

Limonun Cilde Faydaları

Limonun sağlığa faydaları ele alındığında bir makale de toplayabilmek mümkün değildir. Bugünkü yazımızda sadece limonun cilde faydaları üzerinde duracağız. Bu yazımızda limonun yararları temel olarak alınıp diğer makalelerimizde diğer yararlarından da bahsedilecektir. Sizlere derin araştırmalarımız sonucu oluşturup sunduğumuz bilgilerin yardımcı olmasını umarak limonun faydaları konumuza başlıyoruz.

1-) Cilt Lekelerini Yok Eder: Limon başlı başına doğal bir tonik özelliğine sahiptir. Cildi derinlemesine temizlerken gözeneklerin içerisine nüfus etmeyi başarır. İçerisinde bulunan sitrik asit sayesinde kapalı ya da kapanmaya yüz tutmuş tıkalı gözenekleri açar. Tüm cildin nefes alabiliyor olmasını sağlar. Cildinizde meydana gelen sivilce lekeleri ve güneş lekeleri gibi sizi rahatsız eden kötü görünümden kurtulmanıza yardımcı olacak olan limon, düzenli kullanımı ile birlikte lekeleri tamamen kapatır veya en kötü ihtimalle lekelerdeki görünümü önemli oranda hafifletir.

2-) Ciltteki Fazla Yağı Dengeler: Aşırı yağlı cilde sahip olanlar kesinlikle doğal mucize olan limonu kullanmalıdırlar. Limon ciltteki fazla yağı alır ve böylece yüzünüzde oluşan parlamaları da giderir. Kapalı ve tıkanmış gözenekler üzerlerinde yağ ve kir birikimine müsaittir. Limon gözeneklere nüfus ederek açması ile birlikte kirler ve aynı zamanda fazla yağlar cilt yüzeyinizden uzaklaşmış olur.

3-) Cildin Canlılığını Sağlar: Limonun cilde yararları gerçekten çok fazla sayıda olup en bilinenlerinden biri de içerisinde bulundurduğu zengin C vitamini sayesinde cildi canlandırabilmesidir.  Yüzünüzdeki parlama yağlanmanın verdiği rahatsız edici parlama değil, temiz ve derinlemesine temizlenmiş olan cildin doğal bir parlaklığı olacaktır. Gözenekleri tek tek ele alarak bakım yapabilen limon, düzenli kullanım ile birlikte cilde canlılık, tazelik verir ve doğal cilt tonunuza ulaşabilmenizi sağlar. Sonucunda ise pürüzsüz bir cilde sahip olmanın mutluluğunu size verir.

 

 

 

28 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.38 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.