Kuru Ciltler İçin Maskeler

Kuru Ciltler İçin Maskeler

En hassas cilt olan kuru cilt daha fazla bakıma ihtiyaç duyup çok daha özen gösterilmelidir. Nem oranı düşük olduğundan dolayı gözenekleri de son derece küçüktür. Ciltte çatlamalar meydana gelebilir ve de bu yüzden daha fazla nemlendirici kullanmak gerekmektedir.

Kuru cilt için maske tarifi yağlı cilde göre daha fazla özen göstererek kuru ciltlerimize bakım gerekmektedir. Kuru cilde sahip olan insanlar tonik nemlendirici krem ve de güneş kremi gibi ürünleri mutlaka kullanmalıdırlar. Bitkisel ürünler kullanmaktan yanaysanız son derece basit uygulanan yoğurt maskesini deneyebilirsiniz.

 Maske için gerekli olan malzemeler

2 kaşık yoğurt 1 adet limon bir de pamuk tarifi ise bir miktarda yoğurdun içine 34 damla limon damlatarak karıştırın cildinizi daha önceden temizleyin pamukla yüzünüze uygulayın 15 dakika bekleyebilirsiniz. Bu tarz bir maskeyi haftada iki gün denerseniz çok daha parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kuru ciltler için doğru ve düzenli bir bakıma ihtiyaç vardır. Cildinizi tanıyarak size faydalı olan ürünleri devamlılık getirerek kullanmalısınız.

Kuru ciltler için su da son derece önemlidir. Su cildinizi canlandırabilir. Mutlaka su tüketimine dikkat ederek daha parlak bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Nemlendirici ürünler ve de toniklerle cildinizi temizleyerek daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

8 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.59 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.