Kolay Kilo Vermenin Yolları

Kolay Kilo Vermenin Yolları

Kendinizi kandırmak ciddi şekilde diyetinizi uyguluyor olabilirsiniz ama hala kilo veremiyorsanız kendimizi kandırıyor olursunuz. İki tane bisküvi ya da doğum gününde elinizde tutuşturulan pastayı bir avuç fıstık yediğini resimleri saymayı unutuyor olabilirsiniz. Bunlar biriktikçe kilo vermenin zorlaşabilir. Kilo verememekten şikayetçiyseniz yediğiniz içtiğiniz yazarak daha rahat kilo verebilirsiniz.

Egzersizi atlamak insan kalori azaltarak zayıflama planlıyor ama egzersiz yapmıyor egzersiz yapmadan kilo verebilirsiniz. Ama egzersiz metabolizmanızı hızlandıracağından dolayı daha fazla kalori yakabilirsiniz. Bazı kişiler ise Haftada bir kere aerobik yapmanın yeterli olacağı düşünülmektedir. Metabolizmayı hızlandırmak için günde 20 30 dakika yaptığınız egzersizler eve bir durak önce inmek bisiklete binmek ya da asansör yerine merdiven kullanmak sizlere faydalı olabilir. Bu da fazladan yaptığınız 200 kalori demektir.

Bazı besinlerin liste dışı tutma kızartmaları çikolataları listenizden çıkartabilir. Ama bu ürünleri asla tüketmeden de diyetinize devam edemeyebilirsiniz. Sevdiğimiz metinlerden de ufak porsiyonlar olarak Haftada bir kere tüketebilirsiniz. Kendinize bu Hakkı tanıyarak diyetinizi daha uzun süre sürdürebilirsiniz.

Bugün çok meşgulsünüz Öğlen yemeği yemediniz kahvaltı yapamadınız. Atladığınız ürünlerle kilo vermeye destek olabildiğini düşünebilirsiniz. Ama bu şekilde yaparak sadece kendimizi aldatırsınız. Kan seviyesi düşeceğinden dolayı tatlı besinler yeme ihtiyacı duyabilirsiniz. Eğer söyleseydiniz tatlı yeme isteği duymayacaksınız. Kahvaltı yapmayan kişiler İleriki saatlerde çok daha fazla olan kalori aldıklarından Sizler de haberdar olabilirsiniz.

Düşük kalorili besinler sağlıklı değildir çok fazla yapılan hatalardan biri de düşük kalorili ürünler tüketmektir Aslında düşünülenin tersine buna oldukça yüksek kaloriye sahiptir zeytinyağı fındık gibi yemişler ya da peynir içeriği yüksek olan ürünler kalori olan sağlıklı besinler anlamına gelmektedir. Önemli olan porsiyon kontrolü yapmaktır. Bir çorba kaşığı zeytinyağında 100 kalori vardır. Bir avuç fıstık da 150 13 yani 13 gram yağ demektir. Tavuğu derisi ile yemek yapılan en büyük hatalardan birisidir yediğiniz tavuk derisi ile birlikte olduğu zaman 3 kat daha fazla kalori sağlamaktadır. Salata sosları ve muayenelerden de uzak durmalısınız.

Porsiyonlarınızı küçültmek de son derece önemlidir. Yapılan sıkı diyetlerden sonra artık işin bilincine vardığın düşünen kişi eskisi kadar dikkat etmeyerek. Farkına varmadan giderek artırmaktadır alışveriş yaparken markette ihtiyacınız olandan fazlasını almamalısınız. Örneğin ekmek alırken normal ekmek yerine tost ekmeği alabilir veya daha ince dilimler yiyebilirsiniz. Abur cuburdan uzak durun meyve suyu kremalı kahve ya da çaya şeker koyu olabilirsiniz.  Eğer bunu yapıyorsanız kilo vermekte gene sıkıntı yaşayabilirsiniz. Nefis bir kapiçino da 120 kalori var demektir yani bu 8 grama eşdeğerdir aslında çikolata yerine tarçınlı istemenin kalori 60 kadar aşağıya düşürmektedir.

Çok sık sık tartılmak zayıflamaya başladığınızda kendinizi mutlu hissederek sık sık tartılmak isteyebilirsiniz. Ama bunu abartarak yaptığınız takdirde birçok kadın da su miktarı olayı zaman zaman tutulur zaman zaman bırakıldığı için hiç durmadan ibre sağa sola oynayacaktır. Bu da size kendinizi kilo almış gibi hissettirerek. Mutsuz olmanıza sebep olabilir yavaş yavaş verilen kilo daha kalıcı olarak sizlerin çok daha hoş bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Çünkü yavaş yavaş verilen kilolar kaslardan değil yağlardandır Haftada bir kez Sarsılmaz yeterli olabilir.

11 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.76 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.