Kilo Vermenin En Önemli Yolları

Kilo Vermenin En Önemli Yolları

Birçok insan için kabus olan kilolar çok sayıda insanın aç kalarak kilo verilebildiğini düşünür ama tartıya çıktığı anda bir fark göremeyince de hayal kırıklığına uğrar. Sizinde kabusunuz olan kiloları vermek istiyorsanız kiloların sizin kaderiniz olmadığını bilmelisiniz. Kilolu bölgelerimiz sadece yağ değil birçok hastalığı da beraberinde taşımaktadı.r Alman Hastanesi diyetisyeni Esra Erol sizler için kilo vermenin 7 başarılı yolunu anlatmış bulunmaktadır.

 İnsülin hassasiyetini onarmak

İnsülin reseptörleri üzerinde yer alan hücrelerin gençliklerini ve fonksiyonel görevlerini kaybetmesiyle oluşmaktadır.  İnsülin direncini Saptamak için farklı laboratuvar yöntemleri bulunmaktadır. Hiper insülin kan insülinin yükselmesi demektir. Kalp damar hastalıklarını artırma riski de bulunmaktadır. Balık yağı krom Coco magnezyum gibi besinler insülin direnci olan kişilerin hassasiyetini en alt seviyeye çekmektedir. Maliyeti düşük olan Bazı ilaçlar insülin duyarlılığını fark edilebilir bir şekilde artırmak Mümkün olabilir. Vücutta insülin duyarlılığını artırarak aynı anda kilo da kaybedebiliriz. Bu ilaçlar günde üç kere 250 miligram ile Günde 3 kez 850 miligram yemeklerle olmak üzere değişiklik gösterebilmektedir. İnsülin duyarlılığını artırmak istiyorsanız günlük aldığınız kalorilerine tıklamalısınız 1500 ile 1800 altında alımıdır.

Genç hormon seviyesinin onarılması

Abdominal obezlik çeken erkeklerin sayısı son dönemlerde artmaktadır. Özellikle yaşlı erkekler aşırı derecede östrojen salgılamasından dolayı testosteron salımı da son derece azalmaktadır. Bel bölgesinin kalınlaşmasını sağlayarak bel çevresindeki yağlardan kurtulmak zordur ama imkansız değildir. Erkeklerde ve kadınlarda yaşlandıkça hormon düşmektedir. Testosteron hormonunun fazla olması erkeklerde Prostat kanserine sebep olmaktadır. Kanseri vücuttan temizleyebilmek için erkeklik hormonlarının kanser hücrelerini beslemesini engellemek de mümkün olabilmektedir. Belli bir kısmı düşük tiroid bezleri değerlerine sahip olup sağlıklı bir şekilde metabolizma oranını kapsayarak tiroid hormonunun eksik olduğu kişilerde ise vücut kompozisyonunu koruyarak iyileştirebilmek için tiroid İlaçlarını da tavsiye etmekteyiz. Çok fazla östrojen hormonu salgılayan kadınlar kilo alma ile karşı karşıya kalabilirler yaşlanan kadınlar ise hormon yenileme terapisi uygulanmaktadır.

Karbonhidrat emilimini kontrol edilmesi

Birçok çalışma gösteriyor ki Lifli yiyecekler yiyerek kilo kaybetmek mümkün olabilmektedir. Ergenlerde kalp hastalıklarının gelişmesini inceleyen koroner artar. Risk çalışmalarında yüksek lifli gıdalarla beslenmenin kalp hastalığı yakalanma riskini azaldığını söylemektedir. Bel çevresi ve kalçadaki yağları da eritmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bütün lifler aynı yaratılmamıştır. Metalik anlar yulaf ve arpadan çıkarılmalıdır. Kan şekerinin seviyesini dengeleyerek doygunluk hissi vermektedir bazı çalışmalarda sonuçlanan durumlara göre kan şekeri insülin miktarını birden yükseltmeden yavaşlamasıyla etkili olan ve de sağlıklı bir şekilde kilo kontrolünün sağlayarak son derece faydalı besinlerdir.

Fiziksel aktiviteyi artırmak

Egzersiz yaparak sizlere kilo kontrolünde son derece yardımcı olacaktır. Yaptığınız egzersizle insülin hassasiyeti mide antidiyabetik ilaçların etkisini göstererek yağ kontrolünün sağlamaktadır.

beyindeki serotonin salınımını artırmak

Eğer beyinde serotonin eksikliği var ise vücuttaki yağ miktarını da artacaktır .beyinde oluşan protein eksikliği daha fazla yemek yiyerek ilişkilendirilebilir. Obez kişilerde kan oranında bulunan triptofan seviyeleri düşük olmakla beraber beyinlerindeki serotonin hormonu da eksik bulunmaktadır .Bunu da çok fazla yemek yiyerek gidermektedirler . Yemekten 1 saat önce 1000 2000 3000 miligram ile triptofan verildiği takdirde son derece az kalori aldıkları saptanmıştır. Günlük triptofan standart olarak iki üç saatte bir kere 500 miligram halinde alınabilir.

Dinlenmedeki enerji harcama oranın onarılması

Yaşlı insanlarda lifli ürünler taze hormonlar ya da egzersiz yapılmasına rağmen yağ depolama artmaktadır. Kilo kontrolünde anahtar olan önceden depolanmış yağları yapabilmektir. Nar çekirdeği yağı ve fok santim alan yaşlı ve kilolu insanların normal vücut ağırlıklarına ulaşabildikleri gözlemlenmiştir.

Sağlıklı ve uzun yaşam için yemek yemek

Yemek kilo almaya neden olduğu gibi sağlıklı uygun bir şekilde beslenerek daha sağlıklı da bir şekilde kilo kaybederek hastalıklardan uzak kalabiliriz. Bir araştırmaya göre 250 derece üzeri pişen yemeklerin daha sağlıksız olduğu kanıtlanmıştır. Fazla pişen yemekler kısık ateşte pişen yemekler e göre vücut proteinlerine son derece zarar vermektedir. Eğer yemeklerinizi düşük ısıda pişirirseniz kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Yemeklerinizi Hazırladığınız şekillerde vücut yağlarınızdan kurtulabilmek için sizlere son derece yardımcı olmaktadır. Yaşlanmaya bağlı olan hastalıklardan da sizleri korur kalıcı bir hastalığa yakalanmak istemiyorsanız sizde hayatınızdaki yaşam şeklinizi değiştirerek yeniden başlayabilirsiniz.

10 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.70 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.