Kese Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Kese Yapmanın Faydaları Nelerdir?

 

Pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız en güzel yöntemlerden birisi de kese yapmaktır. Selülitleri gidermeye yardım eder ve muhteşem faydalarını dizler de fark edebilirsiniz.

Kese yapmak iyi gelir kendimizi hafiflemiş hisseder, huzur verir, hastalıklardan kurtulmanızı sağlar, kan dolaşımını hızlandırır, ölü hücrelerden sizleri kurtulur, gözeneklerinizi açar ve rahat nefes almasını sağlar. Üç tabakanın yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemine katkısı nedeni ile sizlere hastalıklardan da korur.

Kesenize kullanmadan önce sıcak su ve sabunla yıkamalısınız. Hiçbir sabun artığı kalmadan duru suyla temizlemelisiniz.

Ölü deri tabakalarından kurtulabilir hücreleri canlandırabilirsiniz. Kesin özellik kaybetmemesi için sabun losyon gibi malzemelerin kullanmamalısınız kesenin faydalı olabilmesi için sadece Duru suyla kese yapmanın daha faydalı olacaktır.

Dayanabilecek olduğunuz en yüksek ısıda duş alarak bir güzel sabunlanma mısınız durulandıktan sonra da keseyle evlerde bulunan saunaya da terlemeye elverişli mekanlarda da terleyerek sabunlu suyla yıkanıp durulandıktan sonra uzun hareketlerle aynı noktalardan geçmeden dikkatli keselenebilirsiniz.

11 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.73 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.