Kanser Önleyici Diyet

Kanser Önleyici Diyet

Hem kanserden korunmak hem de zayıflamak ister misiniz? Eğer ailenizde kansere yakalanmış biri var ise sizin de kansere yakalanma oranınız yüksektir demektir. Kanser genetik olarak çıkabilen bir hastalıktır. İşte bunu engellemek için doğru beslenmeli ve doğru yaşanmalıdır. Aşağıdaki diyeti uygulayarak siz de kanserden korunup aynı zamanda zayıflayabilirsiniz.

Kanser Önleyici Diyeti ve Yasam Biçimi: 

Her şeyden önce hangi besini yerseniz yiyin mutlaka organik yani işlemden geçmemiş ürünleri yemelisiniz. Özellikle mısır, buğday ve kabuklu pirinç gibi nişasta açısından bol, tahıllar, patates, fasulye, mercimek ve fasulye gibi yiyecekleri tamamen organik tüketmelisiniz.

Meyve ve sebze ağırlık olarak günde 5 kez yemek yemelisiniz. Bir öğünde 1 muz, 1 elma, 3 erik, 2 mandalina, 2 kivi, taze biber, bir havuç ve iki sap brokoli olabilir.

Bu yiyeceklerin hepsi taze ve tamamen organik olmalıdır. Yoksa diyet asla amacına ulaşamaz. Ayrıca günlük et tüketimi asla 80 gramın üstüne çıkmamalıdır. Balık ve beyaz eti bol bol tüketin. Günlük tuz tüketimi maksimum 6 gram olmalıdır. Alkol ve şaraptan kesinlikle uzak durun.

Eğer zayıflamak istiyorsanız her gün 1 saat yürüyün. Açık havada yürürseniz daha etkili olur.
Mide ve bağırsak gibi bazı kanser türlerinde son zamanlarda büyük bir artış söz konusu olmaktadır. Şüphesiz bunun en büyük sebebi işlenmiş gıdalardır. Alkolün meme kanserinde doğrudan bir etkisi vardır. Mide ve yutak kanseri tuzlanmış yiyeceklerin bol tüketildiği ülkelerde en çok görülmektedir. Bunun için tuzlanmış yiyeceklerden ve tuzdan uzak durun.

Meyve ve sebzeyi tüketen insanlarda boğaz, ağız, yutak, akciğer ve mide kanseri daha az görülüyor. Her gün bol bol meyve ve sebze tüketin.

22 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.50 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.