Kalp mi Beyin mi?

Kalp mi Beyin mi?

Hayati faaliyetlerimizi sürdürebilmekte son derece önemli olan iki organımız kalp ve beyin. İkisinin arasında kaldığınız ve gel-gitler yaşadığınız durumlar elbet olmuştur. Hepimizin hayatında zaman zaman bu yol ayrımı karşımıza çıkar. Böyle anlar da kalp mi beyin mi ağır basar? Ya da hangisinin sözü geçmeli? Birisi kal yerinde sakin ol derken diğer kalk koş yetiş der. Biz de iki arada bir derede kalırız.

Her ikisini de dinleyerek ortak bir payda da buluşabilmemiz mümkün değil mi acaba? Zaten bunu hayatımızın genel zamanlarında yapıyoruz. İkisini birden idare ediyoruz. Ama bazı anlar geliyor ki artık ya o ya da ben diyorlar. Öyle zamanlarda da bize düşen sadece karar vermek oluyor. Sohbet siteleri içerisinde muhabbet ederken kalbimizin deli gibi attığı zamanları yaşamadık mı? Kalbimiz o kadar hızlı olmasına ve yorulmasına rağmen gayet de mutlu değil miydi? Peki o sırada aklımız ne diyordu? Dur sen orada az bir nereye gidiyorsun, daha kimdir nedir tanımıyorsun bile diyordu. Aslında her ikisi de kendine göre haklı. Bizler de zaten her ikisinin de haklı olduğu yanları bildiğimiz için ortada kalmıyor muyuz? Oysa bilsek ki biri tam bir palavracı, bizi yanlış yönlendiriyor kaparız kulaklarımızı onu duymayız bile. Ama hayat bu işte. Hangisinin sözünün sonuçta doğru çıkacağını bilemiyoruz. Sohbet siteleri içerisinden aşk mı çıkar diyen aklımızın haklı çıkabilme ihtimali kadar sohbet odaları içerisinden gerçek aşkını bulanların da olduğu bir gerçek var.

Aslında bu durum için bir çözümümüz var. Hem kalp hem de beyin diyelim ve ikisinden de taviz vermeyelim. Biraz kalbimizin bizi sürüklediği yola doğru yönelelim ama o yolda gözlerimiz bağlı sürüklenmeyelim. Eğer konumuzdaki gibi sohbet siteleri içerisindeki durumumuzu ele alırsak, kalbimizdeki sevinci yaşayalım ama sohbet odaları içerisinde yaşanabilecek hayal kırıklıklarını da göz ardı etmeyelim. Bu yola girelim ama sağımıza solumuza iyi bakınalım.

 

28 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.40 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.