Kadınlar İçin Adım Adım Bohem Tarz

Kadınlar İçin Adım Adım Bohem Tarz

Moda denilince son zamanlarda en çok akla gelen ve birçok defilenin de konusu olan bohem tarzı ülkemizde fazlaca gündeme gelmiş modellerden biridir.  Fakat tam anlamıyla bohem tarzına ayak uydurabilmek için kadınların bilmesi gereken önemli ipuçları vardır. Bu ipuçlarına dikkat etmezlerse yarı klasik yarı bohem hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar.

Bohem tarzı yansıtmak için; kadife, keten, deri, ipek, süet ve kürkler kullanılmalıdır. Elbiselerin yapıları çok katmanlı ve biraz geniş bir yapısı olmalıdır. Genellikle vücuda yapışan elbiselerin desenleri bohem tarzı olsa da bol olmadıkları taktirde çok fazla bohem elbiseleri yansıtmaz. Ayrıca bu elbiselerin altlarına geleneksel tarzlarda olan dolgu topuklu fakat aşırı yüksek olmayan ayakkabılar tercih edilmelidir.

Bohem kıyafetlerin yanında takıları da çok önemlidir. Çünkü kıyafeti her zaman takılar tamamlar. Çok bilezikler, ağır ve iri takılar, inci desenli takılar ve yüzde iri görünen güneş gözleri bohem tarzını tamamen tamamlayan takılardır. Ayrıca kıyafetlerinde de desen olarak genellikle etnik baskılar ve püsküllü saçaklar sıkça tercih edilir. Özellikle de yüksek bel üzerine giyilmiş göbeği açık püsküllü kademsi bir bluz bohem modeli için vaz geçilmezlerden biridir.

Bohem tarzında; siyah, gri ve bej tonları asla aynı elbisede ya da aynı kombinde kullanılmazlar. Bu renklerden bir tanesi kullandığı zaman kahverengi, kırmızı ve altın tonları ile kombin edilebilir ve mor gibi diğer renklerdeki takılarla kombin tamamlanabilir.

14 Nisan 2016 tarihinde damla tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.58 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.