Kadınlar Aşk İlanı Eder mi?

Kadınlar Aşk İlanı Eder mi?

Hep erkeklerden beklenir aşk ilanları. Acaba doğru olan da gerçekten bu mudur? Bence Türk örf, adet, gelenek ve göreneklerimiz bu konuda çok doğru. Büyüklerimizin bir erkeğe sadece yüzlerini gösterebilmek için bile ne zorluklar yaşattığını ve erkeklerin ne uğraşlar verdiğini düşünürsek başta anlamsız gibi gelebilir. Ancak altında yatan sebep sonuç ilişkisini fark ettiğimizde ne kadar da doğru bir hareket olduğunu anlayabiliriz.

Erkekler doğası gereği avcıdır. Hep kovalamak isterler. Avını elde ederlerse yeni avların peşine düşerler. Ama avı onu oyalar ve ne kadar çok uğraştırırsa o da uğrunda o kadar çok çaba sarf eder. Avını yakaladığında ise yaşadığı haz o kadar büyüktür ki tüm koşturmalarını, çabalarını ve yorgunluklarını unutturur.

Kadınlar aşk ilanı eder mi? İsterse tabi ki eder. Her ne kadar seçim meselesi olsa da farklı görüşler bu konuda ortaya çıksa da en doğrusu büyüklerimizden bizlere kalan miras olan adetlerdir. Er ya da geç bu sonuca varırız.

İster Avrupalılaşmak adına deyin isterseniz de Batılılaşmak adına ismi hiç önemli değil… Sonuçta bazı hedefler belirleyerek o hedefe giden her yolu kullandık. Peki geldiğimiz sonuç sizce ne kadar mutluluk verici? Ve neden her şey bu kadar kolay olduğu halde mutluluğu yakalamak zorlaştı? İşte hepsinin kilit noktası kadınların erkeklere o rahatlık bayrağını vermesi ile oldu.

Avcı erkekler hep kovalamak isterken, elinin altında hazır olan ve ona ait olduğunu bildiği bir avdan sıkılıyor. Kadınlar ise böyle değildir. Sığınacak liman bulduğunda, kendini güvende hissettiği müddetçe o limandan ayrılmaz.

Olaya kadın ve erkek doğası açısından baktığımızda neden kadınların ağır ve biraz daha sakin olması gerektiği ortaya çıkıyor. Sonunda büyük mutluluk ve uzun süreli bir ilişkiyse, kadınlar aşk ilanı etmek yerine biraz daha aşk ilanı duymaya çabalamalıdır. Sizce de öyle değil mi?

22 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.59 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.