İslamiyet ve günümüz sorunları

İslamiyet ve günümüz sorunları

İslamiyet ve günümüz sorunları
Günümüzde İnsanların İslamiyet’e bakış açısı herkesçe merak edilen bir sorudur.Biz, bizden bile memnun değil iken acaba gayr-ı Müslimler bize nasıl Bakıyor?
Son Zamanlarda İslam Ülkerlerinde olan savaşların ve ölümlerin aslında İslamiyet ile bir bağlantısı
Olmadığını hepimiz çok iyi bilmekteyiz.Çıkar uğruna dini kullanarak karalama eyleminde bulunanlar
Aslında maksatlarına varmak üzeredirler.Biz Müslümanlara Düşman Gerekmez hale getirildik.21.yy da olan bütün savaşların ve karışıklıkların tamamının İslam coğrafyasında olması maksadın aslında ne olduğunu bize göstermektedir.Oysa karanlık çağın aydınlık çağa geçmesi İslamiyet ile olmuştur.
Peki biz neden bu haldeyiz?işte bunu sormamız gerekiyor kendimize.tabi bunu sorarken de objektif bakmak gerekiyor.hatalı olanı bulmak yerıne hatayı düzeltmek bize zaman kazandırır.
Bazen aklıma acaba bizden ne istiyorlar diye sorduğumda, yer altı kaynakları gibi sebepler gelsede aklıma beni doyuran bir cevap olmuyor aslında.Bana Sorarsanız Onlar haclı seferlerinin mağlubiyetini,Çanakkale yenilgisinin acısını hala unutamadılar.belkide ben yanlış düşünüyorüm.
Binlerce Sebep atılabilir ortaya bu durum ile ilgili.ama muhim olan sorunu bulup çözmektir.ve bence birlik olmaksa çözümü,geç bile kaldık.bizler islamiyetin yeryüzünde en rahat yaşandığı bir coğrafyaya sahibiz.ve eminim düşman gözünü bu topraklara dikmiş durumda.Ama korkmuyorum.çünkü bizde bu iman ve bu inanç oldukça İslam bayrağı asla inmeyecektir.
İnaniyorum halkımız,din kardeşlerimiz bir an evvel uyanırda,kanayan bu yaraya çare olurlar.başklarının bize nasıl baktığı değil,bizim birbirimize nasıl baktığımızdır muhim olan..

25 Ekim 2016 tarihinde Armerian tarafından eklendi. 1 yorum yapıldı.93 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.

Bu Yazıda 1 yorum yapılmış

  1. Toprak
    25 Ekim 2016, 21:17

    Bence Arkadaşım Çok Güzel Değinmiş Konuya.tşkler

Yorum Yap