Intel Giyilebilir Teknolojiden Çekilme Kararı Aldı

Intel Giyilebilir Teknolojiden Çekilme Kararı Aldı

Giyilebilir Teknoloji Nedir?

Üstümüze giyebildiğimiz teknolojik isimlerin genel adı ‘giyilebilir teknoloji’ dir. Kulaklıklar da üzerimizde taşınmasına rağmen giyilebilir teknolojik ürünler sınıfına dahi değildir. Bir ürünün bu sınıfa dahil olabilmesi için o ürünün akıllı sensörler vasıtası ile bilgileri alıp akıllı telefonlara veya bluetooth teknolojisi ile bağlanarak aktarabilmesi gerekmektedir. En çok kullanıldıkları alanlar ise kilo kaybı, gün içi hareketlilik bilgisi ölçme, fitness amaçlı veya işleri organize amaçlı alanlardır.

Giyilebilir Teknolojide Intel

Günümüzde yeni yeni şekillenmeye başlayan giyilebilir teknoloji içerisinde Intel’de yer almıştı. Çünkü bu teknoloji çok yeni olmasına rağmen çok sayıda rağbet görmekte ve insanlar hayatın kolaylaşması adına tercih etmektedir. Ancak Intel cephesinden alınan haberlere göre, Intel giyilebilir teknoloji alanından tamamen çıkacağı belirtiliyor.

Intel teknolojinin öncü firmalarından olsa da giyilebilir teknolojide henüz tutunamadı. Mevcut potansiyeli gereği bu teknolojiye hazır olmadığı düşünülüyor. Şu an için böyle bir mücadele içerisine girmeyeceği açıklandı. Teknolojinin özdeşmiş olduğu firmaların başında gelen Intel’in böyle bir karar alması çok kişiyi şaşırttı. Ama Intel böyle bir durumda ısrarcı olmanın zaaf haline getirmenin gereksiz olduğunu düşünüyor. Sonuç olarak giyilebilir teknoloji pazarından çıkacağı öne sürüldü.

Resmi Açıklama Henüz Yok

An itibari ile bu konu hakkında Intel firmasından gelen resmi bir açıklama yok. Ancak sızan bilgiler doğrultusunda giyilebilir teknoloji alanında henüz barınamadığı ve piyasadan çıkacağı bilinmektedir. Intel resmi açıklama için ne kadar bekleyeceği bilinmiyor.

Intel’in bu alandan çekilmesi ile birlikte piyasada oluşacak boşluk rakiplerini sevindirecek ve en kısa süre içerisinde de boşluğun kapatılması üzere çalışmalara başlanacaktır.

 

 

21 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.44 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.