İlişkiler Neden Basitleşiyor?

İlişkiler Neden Basitleşiyor?

Gün geçtikçe ilişkiler basitleşiyor ve sanırım hepimiz bunun farkındayız. Aslında ilişkilerin basitleşmesi sadece sevgilimiz ile olan ilişki ile ilgili değil. Tüm insan ilişkilerinde bir basitleşme söz konusu. İnsanlar sadece karşılarındakine olan saygısını değil aynı zamanda kendilerine olan saygısını ve özgüvenini kaybediyor çünkü. Sonra soruyoruz ilişkiler neden basitleşiyor diye kendimize? Oysa cevabı çok basit değil mi? İnsan olduğumuzu her geçen gün biraz daha unutuyoruz ve kendimize bile gereken önemi vermezken bir başkasına hiç vermiyoruz bu değeri. Sonucunda ise insan ilişkileri basitleşiyor, Hayat ucuzluyor. Ve biz yavaş yavaş yok oluyoruz. Tükenmişlik sendromuna kadar varıyor bu durum. Sonra yine diyoruz ki yeni yeni hastalıklar çıktı. Ne kadar da tuhaf isimleri var. Tükenmişlik sendromu diye bir hastalık da olur muymuş canım yani? Bizler insanlık özelliklerimizi unutmaya devam ederek yaşamayı sürdürdükçe daha neler çıkacak karşımıza…

Sohbet siteleri içerisinde sadece selamlaşarak merhaba diyerek sohbet edebilmek varken karşımızdaki insanı nasıl huzursuz ve rahatsız edebiliriz diye düşünmeye başlıyoruz. Çoğumuz kimliklerini gizliyor sohbet odaları içerisinde. Orada ismi başka ya sanki gerçekte de o değil. Oysa içindeki ruh biliyor o kişi hala o kişi. Hatalar yapan, insanların canını yakan ruh yine aynı ruh. Sonra ruhsal bozukluklar çıkıyor ortaya. Ruhsal çöküşler ile devam ediyor.

Normal reel bir hayatın içerisinde olan hatalarımızı bir kenara bırakalım. Sohbet odaları ve sohbet siteleri içerisinde sadece ve sadece sohbet amacıyla bir arada bulunduğumuz insanlar ile bile kendimiz olarak sağlam bir ilişki kurmaktan bahsedemezken biz ne kadar insan olduğumuzu düşünebiliriz ki? Aslında bu son cümlenin altında yatan o kadar büyük anlam var ki… Tabi insanlığını unutmamış, en azından biraz da olsa kıvılcımını içinde taşıyan bir insanın anlayabileceği boyutta olup herkesin anlayabileceği beklenemez.

28 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.48 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.