Huawei P9 Ve Huawei T9 Plus Tanıtıldı

Huawei P9 Ve Huawei T9 Plus Tanıtıldı

 

 

Çinli teknoloji devi Huawei yeni nesil akıllı telefonlar Huawei P9 Huawei T9 Plus isimli yeni modellerini dev bir etkinlikle Londra’da tanıttı.

Huawei T9 vs T9 Plus Türkiye’de adından son dönemlerde sıklıkla bahsedilen Çinli teknoloji devi Londra’da düzenlediği basın toplantısıyla Huawei P9 Huawei P9 Plus telefonlarını satış patlaması yaşanan Huawei modellerine iki farklı modelli yenilik katan Huawei T9 wp9 Plus nasıl bir satış grafiği yakalayacağını şimdiden heyecanla beklenmektedir.

Huawei Telefonları Nasıl Özelliklere Sahip Ve Fiyatları Ne Durumda?

Huawei P9 amiral gemisi 5.2 inç full HD GPS ekran geliştirilen 1955 8 çekirdekli 42.5 4 1.8 ghz işlemci ile gelmektedir 32 GB depolama alt modellerinde ise 3 GB ram 64 GB depolama sunmuştur. Üst modelde 4 GB ram bulunmaktadır. Micro SD kartlar takılabilmektedir. En önemli özelliklerinden biri ise arkada bulunan 12 megapiksel kamera alıcısı Alman üretici Leica işbirliği yapılarak en üst düzey optikler kullanılmıştır. Lazer kontrast ve derinlik hesaplaması kullanılarak hızlı bir odaklanma gerçekleşmektedir. Dual LED flaşı arka kısmında bulunan kamera çıkıntısı bulunmamaktadır. Bu sebeple titreşim kesilmektedir. 3000 m h batarya bulunan USB Type C girişi üzerinden Dual 3 hızlı şarj desteği bulunmaktadır. 10 dakika şarj edildiği takdirde 6 saat konuşulabilir özelliği sunmaktadır. Ürünün kapasitesine göre fiyat sırasıyla 599 ve 649 euro gibi yüksek değerlerde sunulmaktadır.

Çift kamera sensörü geliyor en çok ilgi çeken özelliklerinden biri çift kamera bulunmasıdır. 12 MB arka kamera yüz kameraya sahip olan Huawei p 9 un ön yüzünde ise 8 MB dahili kamera bulunmaktadır arka kamerasında rgbw Monaco sensörü beraber yer almaktadır. Yüksek bir çözünürlük ile çok daha net görüntüler çekilebilmektedir.

Huawei P9 2.5 ghz hızında çalışan silikon kilim 955 işlemciden güç alan Huawei p dokuzda grafik birimi olarak mali P880 MP4 kullanılmış. 3 gbve 4 GB olmak üzere iki farklı bellek modeliyle cihazın genişliği ise 5.3 büyüklüğünde sergilenmektedir.

Şarj ömrü 1 günü rahat çıkarmaktadır. 3000 M A tipi bataryasıyla tamamen doldurulduğu takdirde rahatlıkla bir gün kullanılabilmektedir. Dördüncü seviye parmak izi okuyucu bulunan telefonlar çok daha güvenlidir.

Size en yakın wifi noktasını gösteriyor. Akıllı wifi özelliği ile tasarlanan Ürün size en yakın mesafedeki wifi bağlantısını göstermektedir. Çok daha hızlı bir şekilde internete girebilmeniz mümkün olmaktadır.

32 GB depolama hafızası dışında Android 6.0 marşmelov işletim sistemi Havai P9 un çıkış tarihi 16 Nisan olarak belirlenmiş olup 6 farklı renk ve modeller Avrupa fiyatı belirlenmiştir. Türkiye’de ise henüz hangi fiyatta saçıma satılacağı bilir belirtilmemiştir.

Huawei P9 Plus’ın teknik özellikleri fiyatı K9 ile benzer özellikler taşıyan P9 Plus daha önceki modele göre geniş bir ekran 5.5 inch lik Huawei P9 iphone 6 eserin özelliği 3dtouch özelliğine sahip olmaktadır.

Pres taş adı verilen özelliği sayesinde pratik kısayolların bulunduğu butonlarla çok daha rahat bir Kullanıma sahip olmaktadır.

11 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.322 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.