Hırsızların En Çok Tercih Ettiği Telefonlar

Hırsızların En Çok Tercih Ettiği Telefonlar

images

Suçluları kullanılarak meydana getirilen bir araştırma sonucu hesaplanan yeni sayılara bakılırsa, İngiltere’de çalıntı olması en olası akıllı telefon Samsung Galaxy S6 Edge, ardından HTC M8 olarak görünüyor.

Home Office tarafınca yayınlanan tabloda HTC ve Samsung telefonlar, hırsızların favorisi sıralamasında iPhone modellerini geride bırakmış bulunduğunu gösterdi. Fakat Apple çalıntı olması en olası akıllı telefon markası olmaya devam etmektedir.

Sıralamada azalan sıraya göre iPhone modelleri iPhone 6, 6 Plus ve 6S modelleri ile listelendi. Rakamlar 2015 yılında Büyükşehir Polisi’nin verilerine dayanarak hazırlanan liste, çalınan 70.000 cep telefonu hırsızlığı değerlendirmesi ile ortaya çıktı.

Eylül 2014 yılında gösterilen tablodaki rakamlarda iPhone ilk sırada yer alıyordu. Bu rakamların hesaplanmasında rastgele hırsızlıklar değerlendirmeye alınmıyor ve sadece amacı o telefon modelini çalmak olan hırsızların sözleri yer alıyor.

Doğal olarak Home Office tarafınca meydana getirilen bu araştırmada hırsızların sözlerinin ne kadar doğru data olduğu da ayrı bir konu. Çalıntı olması en olası ilk 10 telefon sıralamasında Samsung Galaxy S6, S5 ve Note modelleri de yer ediniyor.

27 Mart 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.70 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.