Hayal Ülkesi – Jauja

Hayal Ülkesi – Jauja

Arjatin, ABD ve Danimarka 2014 ortak yapımı olan Hayal Ülkesi filminin vizyon tarihi 13 Kasım 2015 dir. Dram türündeki film 106 dakika boyunca izleyicisini ekrana bağlamayı planlıyor. İzleyicisinin büyük bir merakla beklediği filmin yönetmen koltuğunda son zamanların en popüler yönetmeni oturuyor. Lisandro Alonso Hayal Ülkesi (Jauja)’ nın yönetmenliğinin üstleniyor. Hayal ülkesi’ ni senaristleri ve yapımcıları da yönetmeni Lisandro Alonso kadar popüler olan isimler Fabian Casas, Viggo Mortensen ve  Rémi Burah dır. Lİsandro Alonso Hayal Ülkesi’ nin yönetmenliğinin yanı sıra senarist ve yapımcılık kategorisinde de yer almıştır.

Hayal Ülkesi (Jauja) oyuncu kadrosu bakımından da oldukça şanslı bir filmdir. Viggo Mortensen ,  Ghita Nørby ,  Misael Saavedra , Adrián Fondari ve Viilbjørk Malling Agger gibi ünlü isimlerden oluşan bir oyuncu kadrosuna sahiptir.

Filmin konusu ise, 2014 Cannes Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü’ nü kazandıran film de bir baba ve ergenlik çağındaki kızını ülkelerinden göç etmeleri ve bu göçten sonra başalarına gelen olaylar konu alınıyor.

13 Kasım 2015 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.72 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.