Gözleri Daha Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözleri Daha Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözleriniz küçükse ve daha büyük bir görünüme sahip olmalarını istiyorsanız doğru makyaj tekniklerini kullanarak bunu sağlamanız mümkün. Eğer hedefimiz gözlerimizi olduğundan daha büyük göstermek ise kesinlikle karanlık ve gölge oluşabilecek alanları ortadan kaldırmak ile işe başlamamış gerekiyor.

Gözler makyaj ile nasıl daha büyük görünebilir tek tek ele alalım.

1-)Kirpikleriniz ister uzun olsun ister kısa, her zaman gözlerinizde gölge oluşturur. Daha uzun kirpiklere sahip olanlar bu konu da daha şanssız çünkü oluşacak gölge bölge alanı da artacaktır. Ancak endişelenmeyin bu gölgeleri ortadan kaldırabilmeniz mümkün. Kirpiklerinize yukarı kıvırma işlemini uyguladığınızda gözleriniz daha diri ve daha dolgun bir bakışa sahip olacaklardır.

2-)Beyaz göz farını karanlık kalan bölgelere uygulamak da gözlerin daha iri görünmesini sağlar. Ancak beyaz göz farını, göz kapaklarınızın tamamına uygulamamalısınız. Sadece burun bölgesine doğru karanlık kalan ve gölgede olan bölümü beyaz far ile ön plana çıkarmanız yeterlidir. Gözümüzü büyük göstermek için biraz daha üzerinde çalışmak isterseniz, göz kapağınızın en geniş olduğu bölgeye yani kirpiklerinizin gölge oluşturacağı alana beyaz far sürebilirsiniz.

3-)Kaşlarınızı düzenli olarak ve yüz şeklinize uygun şekilde aldırmalısınız. Kaşlardaki düzensiz görünüm direk gözlerin olduğundan daha küçük görünmesine sebep verir. Ayrıca yüz şeklinize uygun kaş şeklini de bulmanız bu konuda önemlidir.

4-)Gözlerinizi daha büyük gösterirken, aynı zamanda da oval yapıda değil, çekik olarak görüntülemek için ise göz kalemi ve eyeliner kullanım şekliniz çok önemlidir. Göz altınıza süreceğiniz göz kalemi veya eyeliner tam olmamalı. Gözünüzün ortasından başlayarak en sona kadar hatta biraz daha taşırarak sürmelisiniz. Kesinlikle kalın çizgiden inceye doğru sürmeyin. Ortada yoğunlaşan kalem ya da eyeliner gözlerinizi daha fazla yuvarlak görünüme iter. Onun yerine, tersine olarak hafif çizgi ile başlayarak sonlara doğru kalınlaştırmalısınız.

5-)Göz altınızda oluşan morluklar da yine karanlık ve gölge alanların oluşmasına sebebiyet vermesinden dolayı gözleri küçük görünüme iter. Bunun için eğer göz altınızda morluklar var ise bu morlukları ilk önce kapatmanız gerekir. Bunu da kapatıcı ile sağlayabilirsiniz.

Gözleri büyük göstermek için uygulanabilecek bu makyaj tekniklerini uygulayarak sizler de daha etkileyici ve çarpıcı gözlere kavuşabilirsiniz.

22 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.55 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.