Facebook, Oyun ile Dolacak!

Facebook, Oyun ile Dolacak!

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan ve yıllardır sorunsuz bir şekilde yerinde hizmet veren Facebook’un yan uygulaması olan Messenger, Messenger olmaktan çıkacak gibi görünüyor. Artık Messenger üzerinden istediğiniz kadar oyun oynayabileceksiniz. Messenger oyunları gün geçtikçe gelişiyor.

Şuanda neredeyse her sistemde farklı veya küçük oyunlar yer alıyor. Google Chrome tarayıcısında mesela internete erişilmediği zaman bir oyun çıkıyor. Bu oyun gibi Facebook Messenger içerisinde de sayısız oyun yer alacak. Zuckerberg’in şuana kadar yaptığı her hamle doğru fakat bu hamlesi ne kadar yerinde ve işe yarayacak bir uygulama olacak? İşte burası bilinmiyor.

Zuckerberg’in asıl hedefi ise kişileri daha fazla Messenger’a aşina etmek. Instant Games aracılığı ve kitiyle geliştirilecek olan oyunlar bir servis üzerinden kişilere ulaştırılacak. İnsanlar bu uygulamayla beraber bir yandan arkadaşlarıyla sohbet edecek. Bir yandan da Messenger üzerinde yer alan oyunları ücretsiz olarak oynayabilecek. Yani artık Facebook ve Messenger’da daha fazla vakit geçireceğiz fakat bunun ilişkilere çok iyi bir şekilde yansıyacağı düşünülemiyor. Facebook’un bu hamlesiyle beraber belki de Dünya’nın en büyük oyun platformu ortaya çıkabilir. Facebook oyunları Messenger üzerinden sürebilir. Zira yukarıda da dediğimiz gibi Messenger içerisinde binlerce hatta on binlerce oyun yer alacak ve kişiler bu oyunlara istediği zaman erişip, çevrimiçi hesapları üzerinden oyunlara kaldığı yerden devam edebilecek. Önümüzdeki günlerde bu uygulamanın Messenger’a yerleştirilmesi bekleniyor…

 

6 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.71 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.