Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük giyimlerde, nişan, düğün ve doğum günü gibi özel günlere giderken giyeceğiniz kıyafetler ile çok daha alımlı görünebilirsiniz. Giyilen kıyafet, yapılan makyaj ve takılan takılar bir kadını baştan yaratabilir. Fakat tam anlamı ile mükemmel görünebilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

İlk dikkat edilmesi gereken husus; omuz şekilleridir. Eğer omuzlar darsa ve biraz kilo varsa asla enine çizgili kıyafetler tercih edilmemelidir. Fakat biraz zayıf olan kişiler için bu geçerli değildir. İkinci dikkat edilmesi gereken husus ise boyun yapısıdır. Eğer boynunuz kısa ise her zaman olduğunuzdan daha kilolu görünürsünüz. Fakat ben boğazlı kazaklar ile boynumu saklarım gibi yanlış düşüncelere kesinlikle kapılmayın. Çünkü böyle kazaklar boynunuzun olduğundan daha kısa görünmesine neden olacaktır. Bunun yerine V yaka kazak ya da elbiseleri tercih etmeniz her zaman daha alımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken üçüncü husus ise ufak göğüslere sahip olmaktır. İri göğüslü kadınların giydiği kıyafetler sizde hiçbir zaman şık durmaz. Aksine iri göğüslü kadınların kullanamadığı V yaka elbise modellerini kolaylıkla kombin yapabilirsiniz. Fakat bu elbiselere kemer takmak göğüslerinizin ufaklığını vurgulayacaktır. Dikkat edilmesi gereken son husus ise bacak yapınızı bilmektedir. Eğer kalın üst bacaklara sahipseniz bunu kapatabilmek için aşırı mini kıyafetleri dolabınızdan kaldırmalısınız. Çok dar olmayan, hatta çan tarzı olan diz üstü etekler olduğunuzdan daha şık görünmenize yardımcı olabilir.

12 Nisan 2016 tarihinde damla tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.57 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.