Dünyanın En İnce Bilgisayarı Üretildi

Dünyanın En İnce Bilgisayarı Üretildi

Dünyanın sayılı bilgisayar üreticileri arasında yer alan dizüstü bilgisayarlarla ciddi derecede söz sahibi olan HP yeni hazırladığı bilgisayar ailesini  tanıtmak için gün sayıyor. Spectre adı ile hazırlanan yeni dizüstü bilgisayarlar dünyanın en ince laptopu olmasıyla dikkat çekiyor. HP  Spectre kalınlığı sadece 10.4 milim 1 cm  çok daha az bir kalınlığa sahip bir kurşun kalem ya da Aaa boyutlu bir pil eşit seviyede ağırlığı ise sadece 1 kilo 100 gram.

HP dünyanın en ince dizüstü bilgisayarını üretti. HP spectre nin tasarımında karbon fiber ve metalin birleşimi kullanılmaktadır. Gövdesinin alüminyum olması şık görüntüsü ve Siber bileşenlerle birlikte metal gövdeye son derece sertlik kazandırmaktadır.  Bilgisayarın ekranında hem ince hem de dayanıklılık konusunda son derece başarılı Gorilla Glass 4 kullanılmaktadır.

HP Spectre’nin  donanımı 15 ve 17 işlemciye sahip versiyonlarıyla piyasaya sürülerek 1.3 boyuttaki ekranı yüksek ses Bang Olufsen in  ses sistemi kullanılmıştır. Yeni nesil USB bağlantısına da sahip olmaktadır.

HD dünyanın en ince dizüstü bilgisayarını üretti. Çok ince olarak üretilmiş olan bilgisayarın alternatif bir soğutma sistemi de tercih edilmektedir.  Hyperbaric Cooling diye adlandırılan bu soğutma sistemine hiçbir fana gerek duyulmamaktadır.

9 buçuk saatlik bir pil ömrü bildirilen HD spectre yurtdışında 1170 dolar veya 1250 dolar arasında satılacağı bildirilmektedir.

8 Nisan 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.52 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.