Dünya’nın 100 yıl sonrası

Dünya’nın 100 yıl sonrası

indir

Samsung’un geliştirdiği SmartThings gelecek yaşam raporuyla dünyanın 100 yıl sonraki halini tanımlıyor. Önümüzdeki Yüzyıl hayatın nasıl değişeceğini dair hazırladığı gelecek yaşam raporu ile Samsung 10 yıl gibi kısa sürede bilim kurgu olarak görülen birçok gerçeğe dönüşen sistem SmartThings ithaf etti gelecek yaşam raporu İngiltere’nin uzay bilimcilerinden olan ve televizyon sunucusu olan  Dr. Maggie Aderin-Pocock, Westminster Üniversitesi’nde ders veren ödüllü fütürist mimarlar Arthur Mamou-Mani ile 2000 kişiyle yapılan anket sonucu yazıldı.

Gelecek yaşam Raporu sorumlusu Samsung SmartThings İngiltere Genel Müdürü James Monighan tüm evlerin gittikçe akıllı bir hale geldiğini, insanları hayvanların nemi Duman’ı aydınlatmaya gibi ayrıntıları fark ettiğini belirtti. Ayrıca bunların tamamen bir başlangıç olduğunu ve akıllı ev devrimi’nin tamamen değiştirecek. Bu öngörülerinin birçoğu nüfusun artışı ile birlikte hayatımızdaki kısıtlamalar veya azalan kaynakları daha fazla zarara uğramaması açısından çevresel faktörler düşünülerek düzenleniyor.

SmartThings Gelecek Yaşam Raporu’nda Bazı Ayrıntılar

1.   şehir alanları küçülmeye başladıkça yerin altına inerek gökdelenler inşa edilecek.

Süper gökdelenlerBazı teknolojiler sayesinde günümüzdekilerden daha yüksek gökdelenler yapılacak.

Yer altı gökdelenleri: 25 kat derinliğinde yer altı gökdelenleri inşa edilecek.

Su altı şehirleri: Nefes alabilmek için yeni sudan oksijen üretilecek ve su altı şehirleri imal edilecek.

  1. Arabalar yerini kişisel uçan araçlara bırakacak:

Uçan araçlar: Arabalar uçacak ve tüm eşyaları taşıyacak kadar güçlü olacak.

  1. Teknoloji geliştikçe yaşam alanlarımız ve standartlarımız değişecek:

3 boyutlu yazıcılardan çıkan ev ve mobilyalar: evinizden uzaktayken evinizin konforunu yaşamak istiyorsanız sizde eşyalarınızı üç boyutta çıkarttırabileceksiniz.

Esnek, akıllı duvarlar: Duvarlarınızın akıllı olması sayesinde hiçbir aksesuar kullanmadan evinizi ledlerle döşeyebileceksiniz.

3 boyutlu yazıcıdan Michelin yıldızlı yemekler.Canınızın istediği yemekleri yazıcıdan 3 boyutlu olarak çıkartabilirsiniz.

Sanal toplantılar: Evinizin konforunda sanal toplantılar yapabilirsiniz.

Medikal kozalar: hastalıklarınız kozalar tarafından belirlenecek. Gerekli olan ilaç anında bağlayacak ya da doktorlar kozalar sayesinde hastayı inceleyebilecek ve tedavi edecektir.

  1. Uzayda koloni kuracağız: İlk Ay.mars ve uzayın derin boşluklarında galaksilerde koloniler kurulacak.

25 Mart 2016 tarihinde Derya tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.60 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.