Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatma

Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatma

Sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar her bayanın hayalidir. Saç dökülmeleri, saç kopmaları, incelmeler, seyrelmeler, yıpranmalar gibi saçlarımızda oluşan birçok sağlıksız durum saçlarımızın uzamasına engel olmaktadır. Güzellik bütünlük içerisinde yer alır ve güzel bir cilt, güzel bir yüz gibi güzel saçlar da güzelliğimizin bir parçasını oluştururlar. Sizler için doğal yollarla hızlı saç uzatma tekniklerini araştırdık ve derleyerek en mükemmellerini sunmak için hazırlandık. Umarız sunduğumuz bu yöntemler ile sizler de en kısa sürede sağlıkla uzayan saçlara kavuşursunuz. Not olarak şunu da belirtelim ki, sunduğumuz yöntemler sadece bir kere değil, mümkün olduğu kadar sık tekrarlanarak hayat akışımızın içerisine dahil edilmelidir.

1)  Öncelikle saçlarınıza bakım yapmakla işe başlayabiliriz. Doğanın bize sunduğu efsanevi yağlardan bazıları saçlarımın bakımında son derece etkilidir. Örneğin zeytin yağı, jojoba yağı, biberiye yağı, kekik yağı, hindistancevizi yağı ve sedir ağacı yağı saç yapısını en iyi destekleyen doğal yağlardandır. Bu yağlardan temin edebildiklerinizden 2 veya 3 er damla olmak üzere ekleyerek bir karışım hazırlayabilirsiniz. Hatta güzel bir koku elde edebilmek için içerisine üç damla lavanta yağını da karışımınıza dahil edebilirsiniz. Bu karışımı düzenli olarak saçlarınıza iyice yedirerek uygulayınız. 15-20 dakika saçlarınızda kalan doğal yağları saç derinize daha iyi nüfus etmesini sağlamak için masaj yapabilirseniz daha iyi sonuç elde edersiniz. En son saçlarınızı ılık banyo ile yağlardan arındırabilirsiniz. Sonuç parlak ve sağlıklı saçlar ile daha kolay uzayan saçlar olarak size dönecektir.

2) Atalarımızdan bizlere kalan en güzel miraslardan bir tanesi de yumurta akıdır. Her ne kadar duyduğumuz da bize klişe ve sıradan bir çözüm yolu gibi gelse de yumurta akı uygulaması ile saçlarımızı normalden on kat daha güçlü bir hale getirebilmemiz mümkün. Yapmanız gereken tek şey yumurta aklarını sarılarından ayırarak ayrı bir yerde toplamak, isterseniz yumurta akına zeytinyağını da ekleyerek daha parlak saçlar elde edebilmeniz mümkündür. Elde ettiğiniz karışımı ya da sadece yumurta akını saçlarınıza uyguladıktan sonra streç film ile sararak bir iki saat beklemedikten sonra saçlarınızı ılık banyoda yıkayabilirsiniz.

3) Saçlarınızı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere taramaya çalışın. Sizler saçlarınızı tararken başınızdaki kan akışı hızlanacak ve saç dipleriniz daha kolay beslenecektir. Saç diplerinin beslenmesi aldığımız gıdalar kadar onların kan akış hızı ile de ilgilidir. Tarama işleminde saçlarınızı önceden biraz su ile nemlendirmenizi tavsiye ederiz. Böylece statik elektriklenme ve yıpranma durumu en az seviyeye inecektir. Saçlarınızda kırılma ve kopma olayları ile de karşılaşmamış olacaksınız.

4)Saçların fön makinesine maruz kalması birçok olumsuz sonucu da beraberinde getirir. Fön makinesi ile kurutulan saçlar, içerisinde barındırdıkları suyun buharlaşması sebebi ile güçsüzleşmesine ve kırılmalarına neden olur. Nemi iyi bir şekilde çekebilen havlu kullanmak çok önemlidir. Ancak havluda da çok fazla saçların çitilenme işlemine maruz kalmamaları gerekir. Mümkün olduğunca yumuşak dokunuşlar ile kurutmaya çalışın ve havlunun saçınızdaki suyu emmesi için zaman tanıyın.

5)Saçlardaki su seviyesinden bahsetmişken, sağlıklı bir saçın içerisinde barındırdığı su direk sizin tükettiğiniz su miktarı ile yakından ilgilidir. Bu sebeple 1,5 – 2 litre arası günlük su tüketimi vücudumuz kadar saçlarımız için de önemlidir.

13 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.64 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.