Dizilerdeki Aşklar Nereye Gidiyor?

Dizilerdeki Aşklar Nereye Gidiyor?

Dizilerde yaşanan aşklar ki özellikle de Türk dizilerinde yaşananlar ne kadar da gerçeklik dışı. Hep zenginlik ve fakirliği ele alındığı dizilerde hep uçurumlar kapanabiliyor. İki insan bir şekilde birbirini seviyor, aşık oluyor. Ama gerçek hayatta hiç de öyle değil. Zenginler fakirleri anlamaz, fakirler de zenginleri.

Bir zengin fakiri severse sadece hevesini alır sonrasında da istediği gibi kullanma evresine geçer. Fakirin parası yoktur ve söz hakkı da yoktur çünkü. En ufak anlaşmazlıkta sen eskiden bunları biliyor muydun ki gibi sözler ile cevap yapışır pat diye. Oysa dizi aşkları ne kadar da güzel. Hep zenginler saf duygulara sahip. Ya bu saf duygulara sahip insanlar kaldı mı gerçekten? Şahsen ben sağıma soluma bakıyorum da ne fakiri ne zengini en başta saf duyguları olan ve bu şekilde hayatını sürdüren insan bile kalmamış.

Aslında dizilerde yaşanan aşk hikayeleri sadece zengin fakir olayı da değil. Tamam en çok bu konu ele alınıyor ve fazlasıyla saçmalıklar sürdürülüyor, senaryolar oluşturuluyor ama asıl komedi olan da kovalamaca hikayeleri. Tam biri diğerini anlıyor yelkenleri fora ediyor hop bir bakıyorsunuz diğeri bir konu bulmuş küsüvermiş. Hep yılan hikayesi sürüyor yani anlayacağınız. Aynı yılan kendi kuyruğunu yakalayacağım diye dönüp duruyor ortalarda. Bizler de aynı hikayeleri ısıtıp ısıtıp önümüze sunan dizileri izliyoruz belki diyoruz değişik bir senaryo gelir ortaya. Güzel bir aşk hikayesi izleriz. Ama nerede?

29 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.33 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.