Denge Diyeti ile Kilo Verme

Denge Diyeti ile Kilo Verme

Diyetin en önemli özelliği kişinin dengeli beslenmesini sağlamaktır. Aynı zamanda dengeli beslenme kilo alınımını engellediği gibi zayıflamayı da sağlamaktır. Her gün küçük egzersizlerle birlikte doğru diyetle zayıflamanız mümkün. Ancak her diyet herkese uygun değildir. Diyetler kişiden kişiye değişmektedir. Her insanın yapısı aynı olmadığı için öncelikle diyet seçmeden önce kendi vücut formunuzu çok iyi tanımanız gerekiyor. Vücudunuzu tanıyorsanız ondan sonra doğru diyet ve egzersizle zayıflamanız mümkündür. Denge diyetindeki ana kurallar aşağıdadır. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece hiçbir sorun olmayacaktır.

* Bol su içmeye çalışın.
* Şekerden uzak durun. .
* Makarna, ekmek, pilav, patates, unlular, muz, üzüm gibi yiyeceklerden uzak durulmalı.
* Az da olsa zeytinyağı ve balıkyağı almak şart.
* Kesinlikle aç kalmayın. Aç kalarak zayıflayamazsınız.
* Uyanır uyanmaz kahvaltı. En geç 1 saat içinde kahvaltı yapılmalıdır.
* Kahvaltıdan 5 saat sonra öğle yemeği yenmelidir.
* Ögle yemeğinden en geç 5 saat sonra aksam üstü atıştırması yapılacak.
* Akşamüstü atıştırılmalı ve ondan 3 saat sonra hafif yemek yenmeli
Bu kurallara uyduğunuz sürece hiçbir sorun olmayacaktır. Hem sağlıklı beslenecek hem de zayıflamış olacaksınız. Ancak zayıflamak için mutlaka spor yapın. Mümkünse spor merkezine gidin ve sürekli spor yapın.  Karbonhidratları pilav, makarna gibi yemeklerden almayın. Proteinleri derisi alınmış tavuktan, hindiden, balıktan, yağsız etten, yumurta beyazından ve az yağlı sütten alabilirsiniz

 

13 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.78 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.