Çok Düşük Yağ Diyetleri

Çok Düşük Yağ Diyetleri

Çok düşük yağ diyetleri ile artık zayıflamanın vakti geldi. Ne yaparsanız yapın zayıflamakta zorluk çekiyorsanız artık bu diyet sayesinde çok kolay bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Çok az yağ aldığınız için vücudunuzda fazla yağ birikimi olmayacak böylece kilo almanız engellenecek. Bundan sonra egzersizlerle vücudunuza aldığınız şekerlerin yağa dönüşmesi engellenecek ve hatta zamanla zayıflayacaksınız.

Çok düşük yağ diyeti genellikle %10 oranında yağ, en az %20 oranında protein ve geriye kalan oranda da karbonhidrattan oluşur. Bilindiği üzere vücudumuza giren fazla karbonhidrat yağa dönüşmektedir. Bunu önlemek adına bol karbonhidrat alınmamalıdır. Ornish adı verilen diyette vejetaryen olarak beslenirsiniz ve et ürünlerinden uzak durursunuz. Eğer etsiz yapabilirim diyorsanız ve sebzelerle aranız iyiyse bu diyet tam da size göre demektir. Bu diyette yağsız yoğurt, yağsız süt, yağsız peynir, yumurta beyazı gibi proteini bol ürünlerle beslenip zayıflayabilirsiniz. Bu ürünler protein açısından bol olduğu için karbonhidrat oranı da o kadar azdır.

Bir diğer diyet olan Pritkin diyeti ise haftada 3 gün yağsız et yemenize olanak sağlıyor. Özellikle et hastası olan kişiler için bu diyet birebir. Günlük olarak kahvaltınızı, öğlen yemeğinizi ve akşam yemeğinizi aksatmadan tam saatinde yemeniz önerili. Kahvaltıda yağsız yoğurt, taze çilek, hububat gevreği ve portakal suyu içmeniz önerilir. Öğle yemeğinde ıspanak ile fırında patates, yağsız peynir, nohut salatası, brokoli ve taze meyve yemeniz önerilir. Akşam ise kurutulmuş domates, kurutulmuş ızgara, makarna, şaraba yatırılmış şeftali ve yeşil salata yemeniz önerilir.
 

12 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.44 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.