Çin Diyeti ile Zayıflama

Çin Diyeti ile Zayıflama

Nerdeyse her işte olan Çinliler, diyet alanında da eksik kalmıyor. İşte Çin diyeti ile artık zayıflamanız mümkün. Üstelik ne kalori hesaplamanız ne de forma girmeniz gerekir.

Çok basit bir ilkeye dayanan Çin diyeti, toprağa ve soğuğa bağlı dış enerjiye bakmaktadır. Gücü ve ateşi temsil eden Ying peynirde, meyvede ve sebzede bulunur. Yang ise et ve baharatta.

Zayıflamak ve sağlıklı olmak için bu iki enerjinin canlıda eşit olmak zorundadır. Bu dengeyi sağladığınız takdirde zayıf ve sağlıklı bir insan olursunuz. Her diyette olduğu gibi bu diyette de en önemli amaç yağ alımını en aza indirmek ve dengeli beslenmektir. Bu diyette bol miktarda karbonhidrat, hububat ve sebze önerilir. Ancak diyete başlamadan önce Ying mi Yang mı olduğunuzu bilmeniz gerekir. Buna göre diyetiniz farklı olacaktır.  Eğer Ying veya Yang olduğunuzu bilmiyorsanız aşağıdaki özelliklere göre cevabınızı öğrenebilirsiniz.

Ying Özellikleri

* Kendi halinizde sakin, içe dönük ve pasif birisiniz.
* Ten renginiz soluktur ve sürekli üşürsünüz.
* İştahınız azdır.
* Az su içer ve sıcak içecek içersiniz.
* Metabolizmanız yavaş çalışıyor.

Yang Özellikleri

* Sıcakkanlı dışa dönüksünüz.
* Soğuğu çok hissetmiyorsunuz.
* Sürekli ve iştahla yiyorsunuz.
* Metabolizmanız hızlı.
*  Karın kramp ve mide yanmalarından şikayetçi oluyorsunuz.

12 Kasım 2016 tarihinde sevdam tarafından eklendi. 0 yorum yapıldı.46 kez incelendi. Yazıyı Facebook , Twitter , Google da arkadaşlarınla paylaş.